Tegoroczny Przegląd Piosenki Aktorskiej startuje 24 marca i potrwa do 2 kwietnia we wrocławskim Teatrze Muzycznym Capitol. Grupa Impel jest partnerem wydarzenia.

Teatralne perełki zagoszczą we Wrocławiu

W tym roku program festiwalu skupia się na spektaklach, które opowiadają o ważnych sprawach z perspektywy indywidualnych doświadczeń. Wątkiem, który powraca w wielu festiwalowych prezentacjach, jest nadzieja.

Podczas 10 dni pełnych niezwykłych wydarzeń wystąpią gwiazdy światowej awangardy muzycznej i najwybitniejsi polscy artyści teatru i piosenki. Odbędą się koncerty: galowy i finałowy oraz Konkursy: Aktorskiej Interpretacji Piosenki i OFF, które sprowadzają do Wrocławia młodych, utalentowanych twórców i wykonawców. Łączy ich jedna wspólna cecha — charyzma w interpretacji piosenek.

Dziewięć razy OFF

Nas również nie mogło zabraknąć na PPA. Grupa Impel jest Partnerem Nurtu OFF, w którym prezentowane będą premierowe przedstawienia teatralne wybrane w drodze konkursu scenariuszy. Cieszymy się, że partnerujemy tak ważnej części festiwalu, która pozwala młodym artystom zaprezentować swoje twórcze poszukiwania i eksperymenty.

Spektakl improwizowany

Swoją premierę podczas 43. Przeglądu Piosenki Aktorskiej będzie mieć także spektakl Impro-Musical: ___________, w kórym wystąpią aktorki i aktorzy Capitolu oraz Improkracji. To improwizowany musical, pełen humoru i żywiołowych piosenek, którego partnerem również jest Grupa Impel.

Puste miejsce w tytule jest zaproszeniem publiczności do współtworzenia spektaklu. Wszystkie sceny będą grane bez scenariusza oraz bez wcześniejszych przygotowań postaci. To szansa na zobaczenie na żywo całego procesu twórczego od pierwszej myśli, do ostatecznego efektu – dialogów i scen.

Przegląd Piosenki Aktorskiej to z pewnością unikalne przedsięwzięcie na artystycznej mapie Polski. Stanowi atrakcję zarówno dla widzów przywiązanych do tradycji, jak i tych, którzy śledzą światowe tendencje w muzyce i awangardowe produkcje artystyczne. Głównym celem PPA jest tworzenie, przedstawianie i upowszechnianie wydarzeń artystycznych mieszczących się w formule teatru piosenki. To także prezentacja wielkich osobowości artystów piosenki rozumianej jako dzieło sztuki. Przegląd zachęca też do aktywnego uczestnictwa w kulturze poprzez udział w konkursowych prezentacjach.

Organizatorem wydarzenia jest Teatr Muzyczny Capitol.

Aktualności