Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Bezpieczne imprezy masowe wracają

09 lipca 2020

Od 17 lipca wracają duże imprezy na otwartym powietrzu. Eksperci Grupy Impel pracują nad projektem Polska! Kraj bezpiecznych eventów.


Grupa Impel jest członkiem Stowarzyszenia Branży Eventowej, gdzie dzieli się swoim doświadczeniem w zabezpieczaniu eventów. W czasie pandemii nasi eksperci aktywnie uczestniczą w pracach organizacji na rzecz powrotu branży do pełnego spektrum jej działalności. W maju wzięliśmy udział w konferencji Warszawa! Miasto Bezpiecznych Eventów poświęconej organizacji imprez podczas pandemii w stolicy. Teraz współtworzymy projekt Polska! Kraj bezpiecznych eventów. Założeniem jego jest pomoc miastom i regionom w całym kraju w przygotowaniu bezpiecznych wydarzeń. Jego wymiernym efektem ma być opracowanie procedur sanitarnych oraz prowadzenie dialogu z organizatorami, instytucjami partnerskimi oraz lokalnymi władzami.Bezpieczne eventy na nowych zasadach


Nasi eksperci pracują nad wdrożeniem zasad reżimu sanitarnego oraz procedur adekwatnych do aktualnie obowiązujących przepisów prawnych. Nowe rozporządzenie Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, które wchodzi w życie 17 lipca znosi kolejne obostrzenia, przede wszystkim limit 150 osób na imprezach plenerowych. Wciąż będzie obowiązywał dwumetrowy dystans pomiędzy uczestnikami wydarzenia. W przepisach czytamy, że organizator ma obowiązek wyznaczenia znakami poziomymi miejsc dla publiczności uwzględniających zachowanie dystansu i wyraźne oddzielenie i oznaczenie terenu dla widowni (aby uniemożliwić mieszanie się publiczności z osobami postronnymi np. spacerowiczami). W przypadku braku takiej możliwości publiczność obowiązkowo ma mieć zakryte usta i nos.

 

Nowe zasady także zaczną obowiązywać podczas imprez zamkniętych. Kina, teatry, obiekty koncertowe, kluby muzyczne, amfiteatry będą mogły wypełnić salę do 50 procent liczby miejsc, a ich uczestnicy mają obowiązek zakrywania nosa i ust. Oznacza to, że na Stadionie Narodowym będzie można zorganizować koncert dla 14,5 tys.osób, a na Ergo Arenie widownia może liczyć około 5 tys.
 
Więcej informacji na temat nowych wytycznych na stronie MKiDN.