Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Bezpieczny biznes z Impelem

28 marca 2018

W dniach 26-27 marca 2018 r. w Spale, w stulecie polskiej przedsiębiorczości, odbyła się inauguracyjna edycja Kongresu Bezpieczeństwa Biznesu. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Stowarzyszenie Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego przy udziale Krajowej Izby Gospodarczej. Jego ideą jest skupienie środowisk związanych z usługami bezpieczeństwa i dyskusja o wszelkich aspektach zagrożeń dla biznesu we współczesnym świecie.

Grupa Impel jako dostawca usług bezpieczeństwa z blisko 30-letnim doświadczeniem miała zaszczyt być uczestnikiem i jednym z partnerów Kongresu.

W pierwszym dniu, po serii prelekcji na temat szeroko pojętego bezpieczeństwa w działalności gospodarczej, wręczone zostały nagrody dla osób, firm i instytucji, które wniosły szczególny wkład w bezpieczeństwo narodowe w Polsce.
 
Podczas uroczystej gali wyróżnienia otrzymali również przedstawiciele Grupy Impel. Pierścień Patrioty odebrał Sławomir Gawiński –  wiceprezes zarządu spółki Impel Facility Services, a od listopada 2017 roku także członek Komitetu Bezpieczeństwa Biznesu powołanego z inicjatywy Krajowego Stowarzyszenia Ochrony Informacji Niejawnych i Stowarzyszenia Wspierania Bezpieczeństwa Narodowego. Z kolei statuetkę dla Impel Facility Services, powstałej na początku 2018 roku z połączenia spółek Impel Security i Impel Cleaning, odebrał Jarosław Kot -  wiceprezes zarządu IFS.
 
Podczas drugiego dnia Krzysztof Bereza, dyrektor Biura Technologii Ochrony Grupy Impel, poprowadził prelekcję pt. "Bezpieczeństwo w Systemach Kontroli Dostępu. Identyfikacja słabych punktów i projektowanie bezpiecznych rozwiązań", podczas której zwrócił uwagę na to, że samo poczucie bezpieczeństwa bywa nieobiektywne i niejednokrotnie fałszywe. Jego podstawą powinny być nowoczesne, trudne do złamania, zweryfikowane systemy zabezpieczeń i świadome kreowanie polityki bezpieczeństwa w firmie.

Na stoisku firmowym Biuro Technologii Ochrony zaprezentowało nowoczesne rozwiązania techniczne stosowane przez wiodących dostawców usług ochrony: system kamer CCTV, czyli telewizji przemysłowej (m. in. kamera termowizyjna, kamera z głowicą obrotową, kamera 360 stopni), zamek z układem kontroli dostępu w oparciu o kartę zbliżeniową. Nasz ekspert prezentował też, jak dzięki małemu urządzeniu wpiętemu w okablowanie zamka elektronicznego i zwykłemu laptopowi można w prosty sposób złamać zabezpieczenie oparte na powszechnie stosowanym protokole Wiegand i uzyskać klucz dostępu z karty RFID. Dzięki temu zamek mógł zostać otwarty. Doświadczenie to pokazuje, jak istotną kwestią jest cyberbezpieczeństwo i weryfikacja funkcjonujących w firmie systemów kontroli dostępu.