Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Climbex dla PGNiG

17 sierpnia 2017

Spółka Climbex SA, która w ramach Grupy Impel specjalizuje się w usługach dla przemysłu, jest obecnie wykonawcą prac remontowych zbiornika ropy naftowej o pojemności 15 tys. m³. Zbiornik znajduje się na terenie należącego do Grupy Kapitałowej PGNiG Terminalu Ekspedycyjnego w Wierzbnie w powiecie międzyrzeckim.


W celu przygotowań do remontu odbyło się czyszczenie zbiornika i zagospodarowanie znajdujących się w nim odpadów ropopochodnych. Climbex prace te wykonał metodą zautomatyzowaną z wykorzystaniem technologii BLABO®. Metoda automatycznego czyszczenia zbiorników po produktach olejowych jest bezpieczniejsza od tradycyjnej, gdyż nie wymaga wchodzenia ludzi do wnętrza zbiornika. Jest również znacznie szybsza i wydajniejsza, a ponadto gwarantuje zgodność z obowiązującymi przepisami ochrony środowiska.

Spółka Climbex SA zdobyła doświadczenie w tym obszarze, realizując projekty dla wielu dużych przedsiębiorstw rynku paliwowego i rafineryjnego w kraju i za granicą. Przeprowadziła ponad 30 remontów i modernizacji wielkogabarytowych zbiorników magazynowych produktów ropopochodnych, w tym dla Grupy LOTOS, Grupy ORLEN, Grupy PERN, Grupy MOL Co. na Węgrzech, Saudi ARAMCO Oil Co. w Arabii Saudyjskiej czy Grupy BAZAN Ltd. w Izraelu.

 

Więcej informacji na stronie climbex.pl

 fot. PGNiG