Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS

Zobacz pozostałe wpisy

Climbex pracuje dla PGNiG

17 sierpnia 2017

Spółka Climbex SA, specjalizująca się w usługach dla przemysłu w ramach Grupy Impel, wykonuje obecnie prace remontowe zbiornika ropy naftowej o pojemności 15 tys. m³. Zbiornik położony jest w powiecie międzyrzeckim, na terenie należącego do Grupy Kapitałowej PGNiG Terminalu Ekspedycyjnego w Wierzbnie.

W ramach przygotowań do remontu odbyło się czyszczenie zbiornika i zagospodarowanie znajdujących się w nim odpadów ropopochodnych. Climbex wykonał te prace metodą zautomatyzowaną dzięki technologii BLABO®. Jest to znacznie szybsza i wydajniejsza metoda od tradycyjnej, i gwarantuje zgodność z aktualnie obowiązującymi przepisami ochrony środowiska. Jest również nieporównywalnie bezpieczniejsza, ponieważ nie wymaga wchodzenia pracowników do wnętrza zbiornika.

Climbex zdobywał doświadczenie w tym obszarze dzięki projektom dla wielu dużych przedsiębiorstw rynku paliwowego i rafineryjnego w kraju i za granicą. Przeprowadził ponad 30 modernizacji i remontów wielkogabarytowych zbiorników magazynowych produktów ropopochodnych, w tym dla Grupy LOTOS, Grupy ORLEN, Grupy PERN, Grupy MOL Co. na Węgrzech, Saudi ARAMCO Oil Co. w Arabii Saudyjskiej czy Grupy BAZAN Ltd. w Izraelu.

Więcej informacji na stronie climbex.pl