Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Dzieci rządzą, Impel chroni

05 sierpnia 2019

W Świdnicy i Strzegomiu władze ponownie objęły dzieci. Grupa Impel była partnerem projektu Miasto Dzieci. Nasi pracownicy pokazali jego uczestnikom na czym polega praca w ochronie.

 

Miasto Dzieci to edukacyjny projekt, który od kilku lat jest realizowany na Dolnym Śląsku oraz w Czechach. Pracownicy Impela nie tylko zadbali o bezpieczeństwo łącznie 1200 uczestników kolonii i półkolonii w Świdnicy i Strzegomiu. Wykwalifikowani ochroniarze uczyli ich także zawodu i przekazali podstawową wiedzę z zakresu ochrony i dbania o bezpieczeństwo. Idea projektu polega na zabawie w dorosłość. Organizatorzy co rok zapraszają do współpracy instytucje i firmy, których pracownicy uczą dzieci różnych zawodów. One z kolei za swoją pracę dostają wynagrodzenie wypłacane w fikcyjnej walucie, które mogą wydać w Sklepie Marzeń.

 

- Pokazujemy dzieciom, że pieniądze nie biorą się z bankomatu, ani z ośrodka pomocy społecznej, lecz z systematycznej pracy. – mówią organizatorzy. Każde dziecko pracuje 3 godziny dziennie na różnych stanowiskach pracy, zarabiając umowne pieniądze. Za wszystkie przyjemności dziecko musi zapłacić z zarobionych pieniędzy – za obiad, za lody itd. Woda mineralna jest za darmo, ale każde dziecko w polskiej edycji projektu musi zapłacić 0,5 tauronka kaucji zwrotnej (uczymy zbierania odpadów w zamian za kaucję). W projekcie jedną z ważniejszych instytucji jest Bank Miasta Dzieci. Uczymy dzieci oszczędzania, gdyż w Sklepie Marzeń ceny zabawek i sprzętu sportowego są tak skalkulowane, żeby najdroższą rzecz można było kupić wyłącznie za odsetki z lokat terminowych. Dodatkowo na każdym Mieście Dzieci organizujemy projekt Młody Obywatel, w którym dzieci wybierają swoich przedstawicieli, prowadzona jest regularna kampania wyborcza, następnie w demokratycznym głosowaniu dzieci wybierają Burmistrza i Wiceburmistrzów Miasta Dzieci.


Fotografie: organizator Miasta Dzieci