W piątek 29 kwietnia odbędzie się gala Fryderyków, czyli ceremonia wręczenia najważniejszych nagród muzycznych w Polsce. Około 5 tysięcy widzów zgromadzi się tego dnia w szczecińskiej Netto Arenie, aby na żywo poznać laureatów w kategoriach muzyki rozrywkowej i jazzowej. Za oficjalną ochronę wydarzenia Fryderyk Festiwal 2022 odpowiada Grupa Impel.

Już od prawie 30 lat gala Fryderyków to najważniejsze wydarzenie branży muzycznej w Polsce. Po raz drugi jest ona organizowana w Szczecinie, a po raz pierwszy o jej bezpieczeństwo zadba Grupa Impel. 

Ochrona prestiżowego wydarzenia o kilkutysięcznej widowni jest oczywiście ogromnym wyzwaniem. Z tego powodu jesteśmy w Netto Arenie już na kilka dni przed imprezą. Do poszczególnych zadań przydzielamy odpowiednio wyselekcjonowanych pracowników.

Jako Grupa Impel, która od lat zabezpiecza największe imprezy masowe w kraju, dysponujemy bezcennym doświadczeniem w tym zakresie. Dlatego dobrze wiemy, na co zwrócić największą uwagę i jak się odpowiednio przygotować do tak odpowiedzialnego zadania. Podczas wydarzenia zadbamy także o zabezpieczenie medyczne oraz pirotechniczne – mówi Rafał Kusz z Grupy Impel, kierownik ds. bezpieczeństwa podczas gali Fryderyk Festiwal 2022. 

Tegoroczne nagrody zostaną przyznane w siedemnastu kategoriach muzyki rozrywkowej oraz trzech kategoriach jazzowych. Wręczone zostaną także Złote Fryderyki przeznaczone dla najbardziej zasłużonych postaci polskiej kultury muzycznej. Ceremonii towarzyszyć będzie koncert z udziałem najbardziej uznanych polskich wykonawców.

Fryderyk Festiwal 2022 został podzielony na dwa wydarzenia. 22 kwietnia w Operze na Zamku w Szczecinie odbyła się gala wręczenia Fryderyków w kategorii muzyki poważnej.

Organizatorami Fryderyków 2022 są: Związek Producentów Audio Video i Akademia Fonograficzna.

Szczegóły na stronie organizatora fryderyki.pl

Aktualności