Dramatyczne wydarzenia w Ukrainie powodują, że jako Grupa Impel jesteśmy  zaangażowani w pomoc naszym sąsiadom. Do wspierania zachęcamy również naszych pracowników, współpracowników oraz partnerów biznesowych. W ciągu pierwszych dni agresji Rosji na Ukrainę oraz kolejnych tygodniach wdrożyliśmy następujące działania:

Wspieramy Fundację Ukraina i inne organizacje

  • Prezes i założyciel Grupy Impel Grzegorz Dzik, podpisał porozumienie z miastem Wrocław oraz Fundacją Ukraina, w ramach którego Grupa Impel przekazała 100 tys. zł na rzecz wsparcia Ukrainy. Porozumienie obejmuje także wsparcie organizacyjne i materialne działań pomocowych uruchomionych przez Fundację Ukraina.
  • Przekazaliśmy pomoc finansową w wysokości 40 tys. zł. dla ukraińskich studentów i doktorantów uczących się oraz wykładających na Politechnice Wrocławskiej.

Udzielamy wsparcia w zakresie pomocy materialnej, organizacyjnej i usługowej, w tym: udostępniliśmy m.in. odzież i sprzęt militarny, dowozimy codzienny catering dla wolontariuszy działających w ramach struktur Fundacji; utrzymujemy czystość pomieszczeń tymczasowego pobytu uchodźców oraz tych, w których wolontariusze Fundacji udzielają pomocy uchodźcom z Ukrainy; ochraniamy magazyny przeznaczone do przechowywania darów ze zbiórek humanitarnych Fundacji, oferujemy busy do przewozu osób i potrzebnych środków z granicy oraz na granicę.

Łączymy pomoc oferowaną przez naszych pracowników z potrzebami uchodźców, przekazywanymi przez Fundację. Specjalnie powołany przez Zarząd Impel S.A. zespół reaguje na bieżące potrzeby, komunikowane przez Fundację, w zakresie pomocy uchodźcom.

Zbiórka rzeczowa Grupy Impel

Zbiórka rzeczowa Grupy Impel zorganizowana we współpracy z Fundacją Ukraina oraz Fundacją św. Jadwigi. Na początku tygodnia wysłaliśmy do Ukrainy pierwszy załadunek zebranych w ramach zbiórki darów. Kontynuujemy te działania i nadal zbieramy najważniejsze artykuły, które są potrzebne osobom w kryzysie uchodźstwa

Warsztaty Fundacji Procuro dla dzieci z Ukrainy

Fundacja ProCuro prowadzi bezpłatne zajęcia kreatywne dla dzieci z Ukrainy, w których biorą udział wolontariusze GI. Warsztaty odbywają się we wrocławskich świetlicach i punktach opieki dla dzieci z Ukrainy. Co tworzymy? W Ukrainie dzieci zostawiły wszystkie swoje zabawki i przedmioty osobiste. Podczas warsztatów skupiamy się na tworzeniu rzeczy funkcjonalnych i przydatnych, z których dzieci będą chciały korzystać.

Wspieramy obywateli i naszych pracowników z Ukrainy

  • Oferujemy pracę obywatelom Ukrainy. Na ten moment mamy do zaoferowania ponad 170 miejsc pracy. Podjęliśmy współpracę z Federacją Pracodawców Polskich i wspólnie staramy się zapewnić zatrudnienie ukraińskim uchodźcom.
  • Wspieramy naszych pracowników z Ukrainy oraz ich rodziny, którzy zdecydowali lub zdecydują się na przyjazd do Polski. Nasz zespół wspiera działania w obszarze socjalno-bytowym, formalnym i legalizacyjnym. Pomagamy w organizacji oraz logistyce działań, jak również w uzyskaniu pozwoleń na wjazd do Polski i legalizacji pobytu.

Na bieżąco informujemy naszych pracowników o możliwościach udzielenia wsparcia. Wdrażamy także inicjatywy, które pomogą skoordynować działania podejmowane lokalnie przez naszych pracowników.

Wspieraj(my) dzieci z Ukrainy

Fundacja ProCuro w ramach wsparcia dla dzieci z Ukrainy organizuje warsztaty kreatywne. Zajęcia będą się odbywały we wrocławskich świetlicach i punktach opieki dla dzieci z Ukrainy. Pierwsze warsztaty odbędą się już 8 marca. O szczegółach akcji będzie informować Fundacja na stronie internetowej.


W ramach realizowanych działań uruchomiona została również zbiórka na rzecz organizacji Warsztatów kreatywnych dla dzieci z Ukrainy.

Jak Ty możesz pomóc?

Zachęcamy do wspierania finansowego zbiórki utworzonej przez Fundację Ukraina. To w pełni wiarygodny i godny zaufania partner, który wykorzysta zebrane środki zgodnie z najpilniejszymi potrzebami.

W tytule wpłaty wpisz: “darowizna, saveUkraine”

Waluta: PLN IBAN: PL 39 1090 2398 0000 0001 4980 4904
Waluta: EURO IBAN: PL85 1090 2398 0000 0001 4935 4384
Waluta: USD IBAN: PL62 1090 2398 0000 0001 4983 8634

Kod SWIFT banku: WBKPPLPP

Nazwa banku: Santander Bank Polska S.A.
Adres banku: al. Jana Pawła II 17, 00-854 Warszawa
Kraj banku Polska
Nazwa konta “SAVE UKRAINE”

zbiorka-Ukraina

Aktualności