Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Grupa Impel wspiera aktywność sportową dzieci i młodzieży

21 kwietnia 2017

Grupa Impel, która dotychczas wspierała finansowo profesjonalną siatkówkę, postanawia zmienić kierunek marketingu sportowego i zająć się promocją młodych talentów. Nowa polityka zostanie wdrożona po zakończeniu sezonu 2016/2017.

– W nowym sezonie nasz kierunek to kształcenie przyszłych sportowców. Dzisiaj będziemy wspierać wyłącznie dzieci i młodzież, angażując się w działania Fundacji Kraina Siatkówki, która obecnie jest jednym z najbardziej rozwiniętych projektów szkolenia sportowego dziewczęcych grup młodzieżowych w Polsce – wyjaśnia Prezes Zarządu Impel SA, Grzegorz Dzik.

Zespół młodzieżowych siatkarek Gwardii Wrocław był sponsorowany przez Impel przez ostatnie dwadzieścia lat. Grupa Impel zaangażowała się też w drużynę ekstraklasową i przejęła klub, który od 2011 roku nosi nazwę Impel Wrocław. Zaangażowanie Grupy Impel oraz osobista inicjatywa głównych udziałowców pozwoliły na stworzenie dobrego zespołu siatkarek oraz świetnej kadry trenerów, co zostało ukoronowane zdobyciem w sezonie 2014/2015 laurów wicemistrza Polski oraz w sezonie 2015/2016 brązowego medalu. Warto dodać, że między innymi dzięki tym sukcesom, w ostatnich latach siatkówka żeńska stała się jedną z trzech najbardziej popularnych dyscyplin sportowych we Wrocławiu.

Jak podkreśla Józef Biegaj, członek Rady Nadzorczej Impel SA: - Dla Impela sport to nadzwyczaj ważna sfera życia, bo pozwala z jednej strony zachować zdrowie i wykształcić mocne cechy osobowościowe, pomagające w realizowaniu celów życiowych – w tym planów zawodowych i biznesowych – a z drugiej strony, daje możliwość przeżywania mocnych i pozytywnych emocji.  
 

Odwiedź i polub fanpage Fundacji Kraina Siatkówki