Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Grzegorz Dzik na Forum Zmieniamy Polski Przemysł

25 lutego 2019

27 lutego o plusach i minusach polskiej gospodarki będą dyskutować w Warszawie czołowi polscy menedżerowie, biznesmeni, eksperci i politycy.

 

To już 19. edycja jednej z najważniejszych dyskusji o kondycji polskiej gospodarki. Zainauguruje ją sesja poświęcona jej możliwościom, zagrożeniom, ale i najważniejszym atutom i słabościom. Jak na tle zmieniającego się świata wygląda Polska, w którym kierunku powinien rozwijać się polski przemysł?
Podstawą do wymiany zdań będzie opracowany specjalnie na tę okazję raport "Polska gospodarka plus/minus".

To szczególny czas na tego typu debatę, ponieważ świat, Europa, w tym i Polska znajdują się przededniu ponownego spowolnienia gospodarczego. Podczas forum odbędą się sesje branżowe, podczas których liderzy biznesu i decydenci będą przyglądać się wyzwaniom i kłopotom w poszczególnych gałęziach gospodarki takich, jak energetyka, transport, ekspansja zagraniczna. Nie zabraknie tematów związanych z rozwojem technologicznym przemysłu. Nowe technologie i przemysł 4.0 to już nie idee, ale rzeczywistość i sprawdzian dla wielu polskich przedsiębiorstw. Uczestnicy spotkania zastanowią się także nad sytuacją rynku pracy, który stoi w obliczu poważanego problemu braku pracowników.

Prezes Impel SA w panelu: Rynek pracy – suma wyzwań

W tej części wydarzenia zaproszeni praktycy i specjaliści, wśród nich również Grzegorz Dzik - prezes Impela, będą rozmawiać o konkretnych problemach z zatrudnieniem i o skali tego zjawiska. Przedstawią potrzeby kadrowe, deficyty specjalności i pomysły na ich uzupełnianie, m. in. poprzez relokację, przekwalifikowanie, odpowiednie systemy szkoleń. Poznamy strategie firm, które już stanęły w obliczu braków kadrowych. Nie zabraknie tak gorącego tematu jak zatrudnianie pracowników ze Wschodu.


Forum Zmieniamy Polski Przemysł, 27 lutego 2019, Warszawa, Hotel Sheraton   


Program wydarzenia

 

SESJA INAUGURUJĄCA
godz. 9.00-11.00 | Polska gospodarka +plus/–minus. Szanse i zagrożenia – dziś i jutro
 
SESJE PLENARNE
godz. 11.30-13.00 | Ekspansja zagraniczna polskich firm w dobie protekcjonizmu. Forum wymiany doświadczeń z rynków zagranicznych
godz. 11.30-13.00 | Transport – infrastruktura i inwestycje
godz. 11.30-13.00 | Energetyka. Polska energetyka w ogniu zmian
godz. 13.45-15.00 | Energetyka. Cena i rynek energii w Polsce
godz. 13.45-15.00 | Nowoczesna fabryka, nowoczesna produkcja. Przemysł 4.0 w Polsce.
godz. 15.30-17.00 | Fuzje i przejęcia
godz. 15.30-17.00 | Rynek pracy – suma wyzwań
 
godz. 19.00 | Uroczysta Gala przyznania tytułów tego, który zmienia polski przemysł.
 

Szczegółowa agenda