Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel chroni publiczność przed wojami z całej Europy

03 sierpnia 2018

Na wyspie Wolin rozpoczął się 24. Festiwal Słowian i Wikingów. To jedna z największych, wczesnośredniowiecznych imprez w Europie, w której uczestniczy około 2500 osób z 30 krajów świata.

 

24. Festiwal Słowian i Wikingów potrwa od 3 do 5 sierpnia w Centrum Słowian i Wikingów na wyspie Wolin. Jest to cykliczna impreza plenerowa, której główną atrakcją jest wielka inscenizacja bitwy Wikingów i Słowian, bitwa morska, najazd na gród i jego zdobycie. Podczas całej imprezy zwiedzający mogą uczestniczyć w rekonstrukcji dawnych obrzędów, poznać tajniki dawnych rzemiosł i wziąć udział w licznych warsztatach, posłuchać muzyki z tego okresu. Jest to również okazja do przepłynięcia się odtworzonymi łodziami Wikingów w towarzystwie ich prawdziwych potomków, m.in. Szwedów i Duńczyków.

Samych uczestników festiwalu będzie 2500 tys. Organizatorzy przewidują, że łącznie imprezę odwiedzi 17 tysięcy ludzi przez trzy dni.

Najbardziej spektakularnym wydarzeniem tej plenerowej i "żywej" lekcji historii będzie bitwa, w której udział weźmie ok. 600 wojów. Ten punkt programu to niezwykłe wyzwanie dla pracowników ochrony Impel Facility Services, którzy zadbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników festiwalu. W trakcie toczącej się bitwy będą na bieżąco monitorować jej przebieg i organizować widzów w bezpiecznych miejscach. Warto wspomnieć o tym, że obydwie strony, zarówno Słowianie jak i Wikingowie do tej bitewnej rozgrywki podchodzą bardzo poważnie i już nie raz polała się w niej krew. Topory, miecze i siekiery idą w ruch, dlatego nasi pracownicy mają przed sobą odpowiedzialne zadanie do wykonania. W razie zagrożenia będą przeprowadzać szybką ewakuację, tak aby nikt z publiczności nie został ranny.

Grupa Impel jest partnerem tegorocznej edycji Festiwalu Słowian i Wikingów. Zadbaliśmy szczególnie o najmłodszych uczestników festiwalu. Na naszym firmowym stoisku można otrzymać opaski dla dzieci, na których wpisywany jest telefon do rodziców. Za zorganizowanie zabepieczenia i ochronę imprezy odpowiedzialny jest Impel Facility Services, Oddział Szczecin.

 

Program imprezy tutaj.