Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel For Ukrainian Migrants

15 czerwca 2017

Impel For Ukrainian Migrants

 

7 czerwca w Centrum Ukraińskim Kultury i Rozwoju we Wrocławiu odbyło się ForUM (For Ukrainian Migrants), zorganizowane przez Fundację Ukraina, której działania wspiera Impel SA.

 

Spotkanie było odpowiedzią na obecną sytuację rynku pracy, na którym wzrasta wciąż zapotrzebowanie na pracowników spoza Polski, a co za tym idzie rośnie fala emigracji zarobkowej Ukraińców do Polski. Podczas konferencji dyskutowano o problemach ukraińskich migrantów związanych z ich zatrudnieniem oraz integracją w środowisku lokalnym.

W warsztatach wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych i rządowych, w tym Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego, przedstawiciele biznesu, organizacji pozarządowych oraz obywatele Ukrainy mieszkający na Dolnym Śląsku. W charakterze ekspertów wystąpili  przedstawiciele Grupy Impel, która zatrudnia obywateli ukraińskich, a jedna z jej spółek, SanPro - dedykowana pracy tymczasowej - pośredniczy w zatrudnianiu obywateli Ukrainy na terenie Polski. Podczas spotkania głos zabrał także prezes Impel SA, Grzegorz Dzik, który tym razem wystąpił w roli Honorowego Konsula Ukrainy oraz założyciela Fundacji Ukraina.