Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel na inauguracji Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju

24 listopada 2016

W piątek 18.11.2016 r. we Wrocławiu miało miejsce uroczyste otwarcie nowego centrum kulturalnego Fundacji Ukraina. Impel wspiera działania Fundacji na rzecz aktywizacji zawodowej i integracji kulturowej młodych imigrantów z Ukrainy.

Centrum Ukraińskiej Kultury i Rozwoju (CUKR) znajduje się we Wrocławiu przy ulicy Ruskiej 46A. Zostało pomyślane jako wielokulturowa przestrzeń do rozwoju, współpracy i integracji – nie tylko w środowisku imigranckim, ale także na rynku lokalnym, dla wszystkich mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska.
Wydarzenie inauguracyjne zaszczyciło swoją obecnością wiele znakomitych osobistości, jak ambasador Ukrainy w RP Andrij Deszczyca, konsul Ołeg Mandiuk z Konsulatu Generalnego Ukrainy w Krakowie, konsul honorowy Ukrainy we Wrocławiu Grzegorz Dzik, który jest zarazem prezesem zarządu Impel SA. Obecny był również biskup diecezji wrocławsko-gdańskiej Kościoła Greckokatolickiego w Polsce, ksiądz Włodzimierz Roman Juszczak, a także przedstawiciele władz lokalnych i samorządu terytorialnego, reprezentanci świata nauki oraz członkowie diaspory ukraińskiej na Dolnym Śląsku. Wieczór uświetnił recital wybitnej śpiewaczki operowej Ireny Żytyńskiej oraz ukraińskiego barda, Tarasa Żytyńskiego. Na koniec wystąpił huculski zespół pieśni z Kołomyi. Oprócz strawy duchowej gościom serwowano specjały ukraińskiej kuchni.
Kolejny dzień, sobota 19.11, był dniem otwartym dla publiczności. W CUKR przez cały dzień odbywały się prelekcje, wystawy, występy artystyczne, warsztaty dla dzieci i koncerty.

Zapraszamy na stronę internetową oraz fanpage, gdzie na bieżąco można śledzić inicjatywy Fundacji Ukraina i wydarzenia kulturalne organizowane w CUKR.