Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel na Uniwersytecie Wrocławskim

29 listopada 2016

W czwartek 24.11.2016 r. uczestniczyliśmy w Kampusie Kariery - targach pracy organizowanych przez Biuro Karier Uniwersytetu Wrocławskiego z myślą o studentach i absolwentach. Wydarzenie odbywało się na terenie wydziału Prawa, Administracji i Ekonomii UWr. Oprócz strefy ze stoiskami pracodawców organizator przygotował różnorodne szkolenia i warsztaty oraz zapewnił możliwość skonsultowania CV przez specjalistów.

Mimo że było to pierwsze spotkanie Impela ze studentami na Uniwersytecie Wrocławskim, nasze stoisko cieszyło się dużą popularnością. Reprezentantki Grupy Impel rozmawiały z odwiedzającymi  o planowanej karierze, praktykach studenckich i programach stażowych.
- Studenci byli zainteresowani działalnością naszej firmy oraz pracą w konkretnych działach. Kiedy opowiadałyśmy o obszarach biznesowych i społecznych, w których działa Impel, było widać spore zaskoczenie - mówi Marcelina Kamińska, specjalista ds. personalnych. Najwięcej pytań dotyczyło działów prawnego i ekonomicznego, ale również handlowego, a zwłaszcza sprzedaży zagranicznej. - Studentom zależy na praktycznym wykorzystaniu znajomości języka obcego. Ważnym czynnikiem dla osób wchodzących na rynek pracy wydaje się również perspektywa rozwoju zawodowego. Interesuje je nie tylko awans pionowy, ale również poziomy, który daje możliwość poznania specyfiki pracy w różnych dziedzinach.
Wielu studentów, szczególnie z pierwszego lub drugiego roku studiów, przyznawało, że nie mają jeszcze pomysłu na swoją przyszłość zawodową. - Naszą rolą było więc często doradztwo zawodowe i wskazanie przykładów interesujących miejsc pracy - dodaje Anna Niedzwiecka, menadżer ds. personalnych.