Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel na VII Europejskim Kongresie Gospodarczym

22 kwietnia 2015

VII Europejski Kongres Gospodarczy - największe wydarzenie biznesowe Europy Centralnej, cykl debat, spotkań i wydarzeń towarzyskich z udziałem najważniejszych osobistości świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii.

  • 6000 uczestników
  • 3 dni debat
  • 700 prelegentów
  • 100 sesji dyskusyjnych
  • 500 akredytowanych dziennikarzy

 

W dniach 20-22.04.2015 nowo oddane do użytku Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach zamieniło się w europejskie centrum debat o kształcie europejskiej gospodarki w perspektywie najbliższych lat. Obrady otworzył Prezydent Rzeczpospolitej Bronisław Komorowski, który podkreślił, że Europa potrzebuje przełomu - skoku innowacyjnego, by nie przegrać w globalnym wyścigu konkurencyjności. Reindustrializacja, ale oparta na innowacjach, to szansa na przyśpieszenie rozwoju całej Europy.

W formie otwartej debaty publicznej prowadzone były rozmowy o kwestiach najistotniejszych dla rozwoju i przyszłości Europy - roli państwa w gospodarce, o której rozmawiali m.in. były minister finansów i szef NBP Leszek Balcerowicz oraz Horst Koehler, czy konkretnych działaniach w sferze innowacyjności.

W opiniotwórczym gronie poruszane były m.in. tematy największych ograniczeń rozwoju Polski w najbliższych pięciu latach. Podczas panelu "Polityka Gospodarcza - Polska 2020" Prezes Grzegorz Dzik podejmował tematykę wpływu regulacji państwowych na rozwój polskiego biznesu. W szczególności zwracał uwagę na legislację w obszarze zmian na rynku pracy i zamówień publicznych i ich wpływu na funkcjonowanie polskiego przedsiębiorcy.

 

Europejski Kongres Gospodarczy to również szereg paneli tematycznych, dedykowanych poszczególnym segmentom. W jednym z nich, „Zdrowy szpital, czyli jaki?”, wypowiadał się Bogdan Dzik, Prezes Zarządu Impel Cleaning, który przede wszystkim podkreślał wpływ ozusowania umów zleceń i zmian w UZP na bezpieczeństwo szpitali w obszarze zachowania jakości i ciągłości realizacji usług outsourcingowych. Bogdan Dzik zaznaczył, że zmiana dotyczy wszystkich dostawców i waloryzacja kontraktów to konieczność.

 

Wypowiedzi naszych panelistów znalazły wydźwięk w mediach, pojawiły się w prasie i portalach ogólnobiznesowych (Rzeczpospolita, biznes.interia.pl, wyborcza.biz, wprost.pl) oraz branżowe (wnp.pl; rynekzdrowia.pl).

 

Trzeciego dnia Kongresu w panelu poświęconym rynkowi deweloperskiemu: „Kierunek rozwoju rynku budownictwa mieszkaniowego – mieszkania na wynajem”, udział wziął Prezes Vantage Development SA – Edward Laufer.

Inne panele ważne dla rozwoju IMPEL:

  • Innowacje w praktyce: teraz komercjalizacja
  • Finansowanie innowacji – teraz decyduje przemysł
  • Branża BPO/SSC w perspektywie 2020
  • Cyberbezpieczeństwo
  • Infrastruktura krytyczna – technologia i bezpieczeństwo

 

Zagadnienia poruszane na panelach będą inspiracją dla spółek Grupy Impel do weryfikacji przyjętych strategii rozwoju i poszukiwania nowych źródeł biznesu.

 

W tym roku, oprócz tradycyjnie świadczonych usług podczas Kongresu, ochrony i sprzątania, Impel mocniej zaakcentował swoją obecność na EKG.

Mieliśmy swoje miejsce w strefie VIP, obok takich firm jak: Tauron, M&M Cars, Track Tec, ING BANK, PKP, EDF, PKP CARGO, ENEA, Veolia, PGE, Siemens, PGZ.

Na naszym stoisku gościliśmy partnerów biznesowych, uczestników EKG, odbywały się spotkania przedstawicieli Impel ze spółek Impel Cleaning, Impel Catering, Brokers Union, Impel Security, Gwarant, SI Consulting, Vantage Development, MarketCo.