Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel Security Polska na Targach Obronności

10 września 2010

Na trwającym w dniach 6-9 września XVIII Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach, Impel Security zaprezentował nowoczesne środki techniczne wspierające pracowników ochrony fizycznej. Uczestnicy Targów Kieleckich mogli zobaczyć proponowane przez Impel Security rozwiązania - na stoisku odbywały się prezentacje, podczas których wyjaśniano zasady działania i korzyści płynące z ich stosowania.

MSPO to największa w tej części Europy impreza, na której można zapoznać się z ofertą wystawców związanych z obronnością. Jedna trzecia z ponad 360 tegorocznych wystawców, prezentujących się podczas targów to największe w świcie korporacje z 24 krajów, między innymi Bae Systems, Boeing, MBDA, Raytheon, czy Elbit Systems. Organizatorzy szacują, że w tym roku imprezę odwiedziło ponad 13 tysięcy osób.

Impel Security na swoim stoisku zaprezentował m.in. system monitorowania pracy strażników Active Guard. W trakcie pokazów goście stoiska mogli zapoznać się z jego wszystkimi funkcjami. Na ekranach wyświetlano obraz "na żywo" z panelu operatora systemu, podczas gdy jeden z pracowników wykonywał obchód na terenie Targów Kielce i docierał (wykorzystując pojazd Segway) do punktów kontrolnych, potwierdzając swoją obecność poprzez przyłożenie rejestratora do czytnika (tzw. TAG-u).

Nowością na stoisku był system monitoringu wizyjnego. Dzięki niemu klienci Impel Monitoring zdalnie mogą weryfikować przyczyny wywołanego alarmu, a także podejmować szereg czynności mających wpływ na bezpieczeństwo obiektu, np. otwierać ryglowane elektromagnetycznie zamki w drzwiach. Ciekawostką jest możliwość przeprowadzenia zdalnej kontroli trzeźwości pracowników pracujących na obiekcie.

Salon Przemysłu Obronnego w Kielcach to najważniejsza tego typu impreza, skupiająca ludzi ze środowiska i branż dostarczających produkty i usługi dla wojska. Jednostki wojskowe są obecnie jednym z kluczowych klientów Impel Security, korzystających z usług ochrony fizycznej, dlatego uczestnictwo w targach obronności uważaliśmy za priorytetowe działanie z punktu widzenia umacniania i budowania relacji biznesowych - powiedział Wojciech Kiestrzyń, Wiceprezes Impel Security Polska.