Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel Security Polska ochrania Tour de Pologne

10 lipca 2014

W dniach 03-09 sierpnia br. odbędzie się 71. edycja Tour de Pologne - wyścigu kolarskiego, który należy do grona najbardziej prestiżowych imprez tego typu. Pełną ochroną zawodów zajmuje się Spółka Impel Security Polska.

Sprawną obsługę Tour de Pologne zapewnia 350 współpracowników Spółki. Są oni delegowani do ośrodków terenowych, które zajmują się zabezpieczaniem imprezy na poszczególnych etapach.

Impel Security posiada 16 ośrodków, po jednym w każdym województwie. Dzięki temu na każdej mecie możemy zapewnić kompleksową obsługę - mówi Wiceprezes Impel Security Pan Marek Janke. - Przygotowania zaczynają się już trzy miesiące przed wyścigiem.

Do działań przy Tour de Pologne wyznaczono dwóch ogólnokrajowych koordynatorów, Panią Annę Wertepną i Pana Marka Świderskiego. We współpracy z przedstawicielami Lang Team'u wspólnie odpowiadają za starty i mety poszczególnych etapów.

Na każdym odcinku znajduje się średnio 40 przedstawicieli służb bezpieczeństwa. Zajmują się oni zabezpieczeniem całego terenu imprezy, także parkingów, oraz pilnowaniem porządku publicznego i rewizją osób podejrzanych o posiadanie niedozwolonych przedmiotów. Szczególnym wyzwaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa na finiszu zawodów - kiedy peleton zbliża się do mety, kibice wychylają się za barierki lub próbują dostać się w niedozwolone miejsca, aby mieć jak najlepszy widok. Zaangażowanie ochrony zapobiega ewentualnym wypadkom.

Do świadczenia usług przy ochronie imprez masowych kierowane są osoby o odpowiednim profilu psychologicznym, które potrafią poradzić sobie z tłumem. Często mają one doświadczenie na imprezach podobnego kalibru - Spółka ochraniała m.in. mecze Euro 2012 czy zawody w skokach narciarskich.

Impel Security Polska od 2012 roku jest sponsorem wspomagającym oraz Oficjalną Ochroną Tour de Pologne UIC Word Tour. Służby ochrony Spółki zabezpieczają również imprezy towarzyszące zawodom: Nutella mini Tour de Pologne oraz Tour de Pologne Amatorów.