Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel Security Polska umacnia pozycję na rynku ochrony

27 listopada 2012

Impel Security Polska przejmuje spółkę Gwarant Agencja Ochrony S.A., świadczącą usługi fizycznej ochrony mienia, oraz Brink's C.L. Polska Sp. z o.o., specjalizującą się w obsłudze i konwojowaniu wartości pieniężnych.

Spółka Impel Security Polska, wchodząca w skład Grupy Impel, zakupiła 68,09 proc. akcji Gwarant Agencja Ochrony S.A. Podmiot zajmuje się outsourcingiem usług dla przedsiębiorstw oraz osób prywatnych w zakresie fizycznej ochrony osób i mienia, monitoringu, ochrony technicznej oraz usług porządkowych. Akcje spółki notowane są na rynku NewConnect.

Kolejnym krokiem, w kierunku zwiększenia udziału w rynku ochrony, jest przejęcie spółki Brink's C.L. Polska Sp. z o.o., świadczącej usługi cash processingu i transportu wartości pieniężnych. Impel Security Polska podpisał umowę przedwstępną warunkową na zakup 100% udziałów firmy. Podpisanie docelowej umowy uzależnione jest od pozytywnej decyzji Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Brink's C.L. Polska Sp. z o.o. to firma wyspecjalizowana przede wszystkim w usługach transportowania wartości pieniężnych oraz obsługi gotówki. Spółka charakteryzuje się wysoką jakością świadczonych usług oraz wyróżniającymi się na tle rynku standardami. Obsługuje znaczących klientów z sektora bankowości.