Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Impel wygrał przetarg na ochronę wrocławskiego stadionu

18 stycznia 2012

Spółka Wrocław 2012 ogłosiła zwycięzcę przetargu na ochronę stadionu przy al. Śląskiej. O bezpieczeństwo na obiekcie zadba konsorcjum utworzone z przez spółki Impel Security Polska, Impel Monitoring i Asekuracja Cash Handling. Umowę podpisano na okres do 31 sierpnia 2012 roku. Spółki Impela zwyciężyły w przetargu z warszawską firmą Ekotrade oraz konsorcjum złożonym ze spółek Konsalnet Holding, Konsalnet Security i Konsalnet Skorpion.

Impel Security Polska, Impel Monitoring i Asekuracja Cash Handling odpowiedzialne będą za stałą ochronę fizyczną mienia stadionu i osób na nim przebywających, działanie grupy interwencyjnej, obsługę parkingu, recepcji, biznes klubu oraz monitoring obiektu. Do zadań pracowników ochrony należeć też będzie m.in. konwojowanie pieniędzy pochodzących ze sprzedaży biletów czy nadzór nad firmami dbającymi o czystość na stadionie. Zlecone przez spółkę Wrocław 2012 usługi nie dotyczą ochrony konkretnych meczy w ramach Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012. Decyzje w kwestiach bezpieczeństwa podczas rozgrywek i wyboru firmy nad nim czuwającej podejmą organizatorzy wydarzenia.

„Wrocławski stadion to już drugi kluczowy obiekt, po Stadionie Narodowym w Warszawie, nad którego bezpieczeństwem czuwamy i na którym rozgrywane będą Mistrzostwa Europy 2012. Co prawda kontrakt nie obejmuje usług ochrony w trakcie turnieju EURO 2012, ale będziemy także uczestniczyć w przetargach na zapewnienie bezpieczeństwa podczas samych rozgrywek. Liczymy na to, że zdobyte doświadczenie będzie stanowiło naszą mocną przewagę nad konkurencją" - mówi Jacek Stańko, dyrektor handlowy Impel Security Polska.