Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Jubileuszowy Koncert Nadziei

12 kwietnia 2016

Koncert Nadziei co roku przyciąga nie tylko miłośników doskonałej muzyki, ale również tych, którzy chcą pomagać najbardziej potrzebującym. 5 kwietnia 2016 roku Fundacja „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową” już po raz siódmy zorganizowała koncert charytatywny na rzecz swoich podopiecznych. Ponad 1400 biletów-cegiełek zostało wyprzedanych w ciągu niespełna dwóch tygodni, a Narodowe Forum Muzyki we Wrocławiu, w którym odbywał się koncert, wypełniło się po brzegi. Wśród publiczności byli między innymi prezesi największych dolnośląskich firm, przedstawiciele władz lokalnych i uczelni medycznych.

Tegoroczny Koncert Nadziei miał wyjątkowy charakter, bo podczas wydarzenia Fundacja świętowała 25-lecie swojego istnienia. Historię Fundacji przedstawił publiczności Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A. i przewodniczący społecznej rady Fundacji. Na scenie padły też wzruszające słowa podziękowań od rodziców dzieci objętych opieką Fundacji.

Podczas koncertu swoje talenty muzyczne w najpiękniejszych polskich utworach zaprezentowali zgodnie z tradycją Przyjaciele Fundacji z firm i instytucji wspierających jej działalność. Wokalistom towarzyszył zespół Impel Band, który pod koniec pierwszej części koncertu zaprezentował porywający utwór „Nadzieja”, do którego przyłączyła się cała widownia.
Podczas drugiej części koncertu goście wysłuchali wspaniałych recitali w wykonaniu gwiazd polskiej sceny muzycznej: Krystyny Prońko i Mietka Szcześniaka z akompaniamentem orkiestry symfonicznej The Film Harmony Orchestr pod dyrekcją Marcina Mirowskiego.

Jednym z kulminacyjnych momentów Koncertu Nadziei była charytatywna aukcja zorganizowana w drugiej części gali. Wiele emocji wzbudziła licytacja niezwykłej rzeźby podarowanej Fundacji przez podróżniczkę Martynę Wojciechowską. W sumie dzięki wsparciu sponsorów, sprzedaży biletów oraz losów na loterię udało się zebrać aż 750 tysięcy złotych. Cały dochód z wydarzenia zostanie przeznaczony na leczenie maluchów, które walczą z rakiem.

Zachęcamy zapoznania się z pełną relacją i galerią zdjęć z Koncertu Nadziei oraz do wspierania Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”.
Więcej informacji: http://naratunek.org/