Kino rowerowe to nowa inicjatywa Grupy Impel. Akcja potrwa do 2 września. Wydarzenie ma charakter proekologiczny i powstało, aby zachęcić do jeszcze większej troski o środowisko naturalne.

Kino rowerowe wystartowało 1 lipca we Wrocławiu i w każdy wakacyjny piątek zagości w innym mieście w Polsce. Kino ma charakter proekologiczny, ponieważ nawet 50% energii elektrycznej potrzebnej do uruchomienia seansu pochodzi z siły mięśni widzów. Wszystko za sprawą energorowerów podłączonych do infrastruktury kina. Widzowie kręcą na nich kilometry i wytwarzają energię, dzięki której mogą oglądać film.

W miejscu każdego seansu na widzów czeka 300 bezpłatnych miejsc, które można zarezerwować przez stronę kinorowerowe.pl. Zainteresowani aktywnym spędzeniem czasu mogą oglądać film na jednym z 20 stacjonarnych energorowerów. Przed seansem filmowym widzowie mogą wziąć udział w quizie ekologicznym, sprawdzić swoją wiedzę na temat ochrony środowiska i wygrać drobne upominki.

Zobacz, jak wyglądał seans kina rowerowego we Wrocławiu:

Kino rowerowe – inicjatywa proekologiczna

Grupa Impel, jako ogólnopolski dostawca usług dla biznesu każdego dnia podejmuje działania mające na celu ograniczenie swojego negatywnego wpływu na środowisko. Formuła zainicjowanej akcji ma uwrażliwić mieszkańców dużych miast na problem ekologii. Inicjatywa ma zwrócić uwagę, że nawet pozornie niewielkie kroki mogą mieć wpływ na los naszej planety.

Jesteśmy przekonani, że synergia naszych działań może przyjść wymierne korzyści dla środowiska. Razem z partnerami i patronami wydarzenia chcemy zachęcić widzów kina rowerowego, by czasie wakacji znaleźli w swoim codziennym funkcjonowaniu przynajmniej jeden obszar, w którym postarają się podjąć „eko-wyzwanie” i wypracować choć jeden pro-ekologiczny nawyk. – mówi Dawid Frik, dyrektor marketingu Grupy Impel.

Organizator wydarzenia: Logo Grupa Impel

Partner strategiczny: Logo Kaercher

Partner techniczny: Energorower

Patroni medialni: logo RMF FM logotyp Tour de Polognelogo www.wroclaw.pl next bike logo logo Lang TeamInteria Zielona

Gazeta Wrocławska logo logo Kurier Lubelski Logo Echo Dnia logo Dziennik Zachodni

logo Nowiny24 ekspress ilustrowany Gazeta Krakowska Logo Głos Wielkopolski logo Polska Times logo 

Dziennik Bałtycki logo

Zobacz galerię zdjęć z seansów kina:

Aktualności