Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Kolejna nagroda dla Prognosis

24 lutego 2020

W minioną sobotę podczas uroczystej gali Włócznia Jaćwingów trafiła w ręce założycieli spółki Prognosis.

 

Włócznia Jaćwingów to nagroda przyznawana corocznie przez Prezydenta Miasta Suwałk ludziom, organizacjom i firmom, którzy zasłużyli się dla miasta i odnieśli w minionym roku wybitne osiągnięcia. W sobotę 22. lutego br. podczas uroczystej gali wręczono 9 takich statuetek, z czego jedna trafiła do spółki Prognosis. Nagrodę odebrali Joanna i Paweł Konopko - założyciele spółki.

 

Kapituła plebiscytu w kategorii przyznawanej przedsiębiorcom nagradza produkty lub usługi, które w sposób bezpośredni lub pośredni służą społeczności Suwałk.

 

Spółka Prognosis ma swoje korzenie w tym mieście. Powstała  w 2016 roku jako jeden z pięciu start-upów zakwalifikowanych do programu „Platformy Startowe dla Nowych Pomysłów Hub of Talents”, inkubowanych w Parku Naukowo-Technologicznym Polska-Wschód w Suwałkach. Przez kolejne lata spółka prowadziła badania naukowe w ramach analizy danych pozyskiwanych z elektronicznych liczników energii i opracowania algorytmu dla rozwiązania wspierającego efektywność energetyczną. Starania te przyczyniły się do opracowania autorskiego systemu prognozującego zużycie energii elektrycznej, który dziś z powodzeniem przechodzi etap komercjalizacji nie tylko Suwałkach czy na Podlasiu, ale także w wielu polskich firmach. Za to właśnie rozwiązanie spółka otrzymała nagrodę z rąk Prezydenta Miasta Suwałk.

 

Gratulujemy kolejnego wyróżnienia i życzymy dalszych owocnych wdrożeń.