Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Koncert Nadziei z udziałem Impela

26 kwietnia 2017

Milion złotych udało się zebrać podczas tegorocznego Koncertu Nadziei. Pieniądze trafią na konto Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”. Koncert był nie tylko świętem muzyki, ale również dobroczynności. Impel także miał w tym swój udział.

Koncert Nadziei został zorganizowany już po raz ósmy. W tym roku dla podopiecznych Fundacji „Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową”, dzięki wsparciu sponsorów, sprzedaży biletów na koncert, losów na loterię oraz licytacji przedmiotów podarowanych na aukcję, udało się zebrać rekordową kwotę miliona złotych.

O wyjątkowości tego wydarzenia stanowi jego unikalna formuła. Na scenie oprócz znanych muzyków występują także przyjaciele Fundacji – pracownicy firm i instytucji pomagających dzieciom chorym na raka. W tym roku na scenie łącznie wystąpiło 11 zespołów reprezentujących darczyńców. Wsród nich również pracownicy Grupy Impel - czwórka wokalistów z akompaniamentem zespołu Impel Band. Można było wysłuchać utworów z repertuaru między innymi Michaela Jacksona, Tiny Turner czy Renaty Przemyk. Niekwestionowaną gwiazdą wieczoru był Zbigniew Wodecki, któremu towarzyszyli muzycy symfoniczni z „The Film Harmony Orchestra” pod dyrekcją Marcina Mirowskiego.

Niezwykle emocjonującym momentem wieczoru była charytatywna aukcja w drugiej części koncertu. Rekordową kwotę 290 tysięcy złotych uzyskano za niezwykły obraz - mandalę, podarowaną Fundacji przez podróżniczkę i ambasadorkę kliniki Przylądek Nadziei, Martynę Wojciechowską.

Dopisała również publiczność. Na wypełnionej po brzegi Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu byli obecni między innymi przedstawiciele lokalnych władz, goście ze świata kultury i sztuki, prezesi największych dolnośląskich firm. Wśród nich prezes zarządu Impel SA, Grzegorz Dzik, który pełni zaszczytną funkcję przewodniczącego Rady Fundacji "Na ratunek dzieciom z chorobą nowotworową". Impel wspiera Fundację od 1998 roku i miał przyjemność, jak w ubiegłych latach, być sponsorem Koncertu Nadziei.

Pełna relacja z wydarzenia oraz galeria zdjęć wkrótce na stronie internetowej Fundacji.