Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Koncert Rihanny pod czujnym okiem Impela

09 sierpnia 2016

5 sierpnia 2016 roku na stadionie PGE Narodowy w Warszawie wystąpiła jedna z największych gwiazd muzyki pop, pochodząca z Barbadosu wokalistka Rihanna. Koncert zgromadził ok. 32 tysiące fanów. Spółka Impel Security Polska odpowiadała za zabezpieczenie koncertu w ramach umowy generalnej z operatorem PGE Narodowego.

Zapewniliśmy służby informacyjne i porządkowe (tzw. stewardów) oraz kierowników odcinków. Działania rozpoczęły się już dzień przed wydarzeniem, kiedy to obiekt został w godzinach nocnych sprawdzony przez Policję pod kątem zabezpieczenia pirotechnicznego. Od tego momentu każda osoba wchodząca na teren stadionu oraz każdy pojazd wjeżdżający były poddawane dokładnemu sprawdzeniu. Ponadto od wczesnych godzin porannych cały teren stadionu był chroniony przed nieuprawnionym wstępem. Do obowiązków Impel Security Polska należało:
 

  • udzielanie informacji gromadzącym się gościom koncertu na temat godzin otwarcia bram, miejsc depozytów i punktów gastronomicznych, rozmieszczenia wejść na poszczególne sektory itp.
  • kolejkowanie gości w celu płynnego wpuszczenia ich na teren imprezy
  • kontrola biletów; - kontrola bagaży podręcznych i odzieży wierzchniej pod katem wnoszenia na teren koncertu przedmiotów zabronionych
  • dbanie o porządek i bezpieczeństwo gości na płycie stadionu, trybunach, drogach dojścia, parkingach wewnętrznych i zewnętrznych oraz w strefach VIP
  • zabezpieczenie głównych ciągów komunikacyjnych, dróg ewakuacyjnych oraz parkingów wewnętrznych i na błoniach stadionu


Koncert przebiegł bez zakłóceń, a organizator był zadowolony z poziomu obsługi. Jak podaje Dariusz Żakowski, zastępca Dyrektora Oddziału ds. Operacyjnych, który odpowiadał za realizację kontraktu: Nie odnotowaliśmy większych zdarzeń, było bardzo mało interwencji służb ochrony wobec gości, którzy łamali regulamin przez zajmowanie nie swoich miejsc, niepodporządkowanie się poleceniom służby porządkowej, palenie tytoniu w miejscach niewyznaczonych, itp.
Operacja zakończyła się ok. godz. 1.00 w nocy po zamknięciu funkcjonowania stref VIP. W zabezpieczeniu wydarzenia na PGE Narodowym wzięło udział ok. 350 stewardów.

Warto wiedzieć, że zawsze przed tego typu imprezą masową odbywa się szkolenie i odprawa wszystkich kierowników odcinków, gdzie osoba z Impel Security Polska zarządzająca wydarzeniem przekazuje za pomocą prezentacji multimedialnej cały scenariusz zabezpieczenia, omawia wszystkie odcinki pracy, zadania dla stewardów, obowiązujące systemy akredytacyjne, wzory biletów, zasady współpracy ze wszystkimi innymi serwisami i służbami biorącymi udział w zabezpieczeniu (Policja, Straż Pożarna, służby medyczne) oraz zasady ewakuacji. Więcej informacji na temat imprez masowych znajdą Państwo tutaj.