17 czerwca w Warszawie odbyła się konferencja poświęcona przyszłości branży eventowej. Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkurs, którego partnerem strategicznym była Grupa Impel.

Konferencję zorganizowało Stowarzyszanie Branży Eventowej, do którego należy Grupa Impel. Formuła spotkania była odpowiedzią branży na obecną sytuację. Jednym z proponowanych rozwiązań na wymagające czasy pandemiczne jest właśnie organizacja eventów w plenerze.

Eventy w pandemii

Branża rozrywkowa i eventowa zmieniła się bardzo z uwagi na pandemię. Wiele wydarzeń zyskało nową formułę i przeniosło się z offline do online. Obecnie, z uwagi na łagodzenie obostrzeń, widać duże zainteresowanie formą hybrydową. Wyzwaniem dla tego rodzaju eventu jest utrzymanie uwagi uczestników, które jest dużo łatwiejsze w bezpośrednim kontakcie. I o tym jak utrzymać uwagę uczestnika podczas takiego eventu dyskutowano w trakcie spotkania. Samo stowarzyszenie rekomenduje również organizację wydarzeń w plenerze i rozwija program Event Biznes Plener.

Grupa Impel – wiemy jak zabezpieczyć imprezę w pandemii

Na konferencji obecny był Piotr Kalisz z Grupy Impel. Podczas swojej prelekcji mówił o tym, jak do czasów pandemii współpracowaliśmy z organizatorami wydarzeń oraz jak to wygląda teraz. Impel podczas eventów pandemicznych dba o bezpieczeństwo zarówno uczestników, jak i organizatorów. W związku z tym poszerzyliśmy zakres realizowanych usług bezpieczeństwa o zapewnienie środków dezynfekcyjnych, bezdotykowy pomiar temperatury, wykonywanie testów oraz dezynfekcję powierzchni oraz pomieszczeń. Podczas sesji stolikowej nasi eksperci opowiadali między innymi o skuteczności wykonywania testów podczas eventów. Testy sprawdzają się, co udowodnił eksperyment przeprowadzony w Barcelonie pod koniec marca 2021. Za testami przemawia także to, że są coraz tańsze i dostępne oraz bezinwazyjne (np. ze śliny). Warto, więc korzystać z testów, podnosząc bezpieczeństwo imprez, szczególnie imprez masowych.

Konkurs – konferencja w czasie przyszłości

W konkursie przyznano wyróżnienie agencji Fabryka Wydarzeń z Opola. Natomiast czek na 10 tys. – równowartość 1. nagrody postanowiono przekazać na rzecz Stowarzyszenia Branży Eventowej. Czek w jego imieniu odebrała prezes SBE, Dagmara Chmielewska.

Więcej o wydarzeniu na stronie SBE.

Fot. archiwum organizatora konferencji

Aktualności