Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej zakończony

23 października 2012

Zakończył 19. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Wiedeńskiej. Tegoroczny Festiwal poświęcony był mistrzom wiedeńskiego walca. Impel był mecenasem wydarzenia.

Na tegorocznym Festiwalu wystąpił m.in. wybitny skrzypek Roby Kalatos, który wystąpił wraz ze swoim zespołem w Filharmonii Wrocławskiej. W czwartek - 18 października w Auli Leopoldina odbył się koncert Młodych Laureatów, a 19 października koncert Galowy z udziałem Wrocławskiej Orkiestey Festiwalowej im. J. Straussa pod dyr. Jana Ślęka z udziałem solistów z Volksoper Wiedeń: Martiny Dorah – sporan i Eugene Amesmann – sopran.

Festiwal organizowany jest od 1993 r. Wrocławski Festiwal jest jedyną imprezą na świecie, która w całości poświęcona jest mistrzom walca wiedeńskiego. A ich utwory to, zdaniem krytyków, muzyka łatwa w odbiorze, ale trudna w wykonaniu. Inicjatorem Festiwalu jest Jan Ślęk, wrocławski dyrygent i pedagog. Miłośnik muzyki wiedeńskiej, od samego początku pełniący funkcję dyrektora artystycznego Festiwalu. Zgłębianie tajników interpretacyjnych walca stało się jego pasją, wraz z Wrocławską Orkiestrą Festiwalową nagrał słynne uwertury operetki wiedeńskiej. To dzięki jego staraniom oraz zaangażowaniu Grupy Impel od kilkunastu lat muzyka wiedeńska gości w polskich, głównie wrocławskich, salach koncertowych.