Impel Visual Solutions w niespełna dwa miesiące zrealizował kompleksowy branding stadionów na Mistrzostwa Świata U-20 w Piłce Nożnej 2019. Efekty ich pracy możemy teraz podziwiać w Łodzi i pięciu innych miastach gospodarzach.

Mistrzostwa Świata U-20 to tzw. młodzieżowy mundial, w którym uczestniczą zawodnicy poniżej 20 roku życia. Turniej organizowany jest przez FIFA. Gospodarzem 22. edycji po raz pierwszy jest Polska. Mecze są rozgrywane na stadionach w Łodzi, Gdyni, Bydgoszczy, Lublinie, Tychach i Bielsku-Białej. Na obrandowanie 1 obiektu potrzebnych było 100 elementów o łącznej powierzchni 1,3 tys. mkw. Do oznaczenia wszystkich sześciu stadionów Impel Visual Solutions użył prawie 8 tys. materiałów graficznych. Te z kolei posłużyły do oznakowania przestrzeni dookoła murawy pod koroną stadionu, sektorów, szatni, tuneli i korytarzy.
Jak podkreśla Andrzej Kaszlewicz, dyrektor ds. realizacji w firmie Impel Visual Solutions, która wykonała branding wszystkich stadionów – Największym wyzwaniem było sprostanie presji czasu i wymaganiom zamawiającego. I dodaje – Realizowaliśmy już projekty na tak dużą skalę, co pomogło sprostać wysokim oczekiwaniom zleceniodawcy. Po raz kolejny potwierdza się zasada, że doświadczenie w realizacji zleceń o podobnej skali jest niezwykle pomocne.

Cały projekt wystartował w połowie kwietnia i obejmował pomiary stadionów, prace projektowe, produkcję oznakowania oraz montaż, który prowadzono jednocześnie na wszystkich obiektach. Największym wyzwaniem był branding Stadionu Miejskiego w Łodzi, gdzie mecze rozgrywa reprezentacja Polski i 15 czerwca odbędzie się finał. – To było najbardziej prestiżowe zadanie. Musieliśmy dopracować wszystkie detale. Największe oczekiwania wiązały się właśnie z tym stadionem – przyznaje Andrzej Kaszlewicz z Impel Visual Solutions.

W tym roku to już kolejny tak znaczący projekt Impel Visual Solutions. Za nimi m.in. rebranding dwóch dużych banków: BGŻ BNP Paribas i Raiffeisen, branding Dyskontu Paliwowego w Zgorzelcu i nowo otwartego centrum Silesia Outlet Gliwice. Firma regularnie obsługuje ok. 600 klientów z różnych branż. Efekty pracy specjalistów z IVS są widoczne np. w placówkach Millenium, PKO BP, Pizza Hut czy Starbucks. Impel Visual Solutions realizuje kompleksowe oznakowanie obiektów, od produkcji i montażu elementów wizualizacji zewnętrznej przez aranżację wnętrz, wykonywanie instalacji reklamowych, dekoracyjnych po systemy informacyjne.

Aktualności