6 września 2022 podczas gali Forum Ekonomicznego w Karpaczu Grupa Impel otrzymała Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie. Statuetkę z rąk Jacka Sutryka odebrał Jakub Dzik, wiceprezes Impel S.A.

Nagroda ta jest przyznawana firmom, które wykazują się działaniami na rzecz społeczności lokalnej, dbają o komfort pracy i życia swoich pracowników. Statuetka trafia do firm, które inspirują inne wrocławskie i dolnośląskie przedsiębiorstwa do aktywnej współpracy ze społecznością lokalną. Tak wyróżnienie dla Grupy Impel skomentował Jakub Dzik:

Nagrody za osiągnięcia ekonomiczne są przyznawane dosyć często. Natomiast dostrzeżenie społecznych działań biznesu jest zjawiskiem dużo rzadszym. Traktujemy to jako podsumowanie 32 lat obecności Impela na rynku wrocławskim i na rynku dolnośląskim. Pomagamy, inwestujemy, przekazujemy środki na wiele inicjatyw. Wspomagamy Fundację na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową wraz z projektem Przylądek Nadziei, gdzie byliśmy bardzo aktywni, kiedy szpital onkologiczny powstawał. Wspomagamy inicjatywę Fundacji Ukraina, której rola od lutego jest nie do przecenienia. Pomagamy też Fundacji Procuro, która aktywizuje dzieci niepełnosprawne.

Nagrodę Prezydenta Wrocławia – Biznes Odpowiedzialny Społecznie przyznano po raz drugi podczas Forum Ekonomicznego. W tym oprócz Grupy Impel statuetkę otrzymała Nokia oraz Whirlpool. Więcej o nagrodzie i nagrodzonych można przeczytać tutaj.

Aktualności