Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Najwięksi eksperci energetyki we Wrocławiu

18 września 2018

Czy polska energetyka nabiera nowego oblicza? Czy elektromobilność to faktycznie przyszłość polskiej gospodarki? Czy energetyka atomowa ma w Polsce sens? Na te i inne pytania odpowiedzi poszukają uczestnicy Kongresu Energetycznego. To dwudniowe spotkanie rusza już jutro. Grupa Impel również będzie na nim obecna.


Do Wrocławia zjeżdżają się najwięksi eksperci branży energetycznej, aby wziąć udział w IV Kongresie Energetycznym. W tym roku tematem głównym jest nowe oblicze polskiej energetyki. Kongres odbędzie się w jutro i pojutrze (19-20 września) w Hotelu Novotel przy ul. Powstańców Śląskich.


Wydarzenie jest doskonałą okazją, aby porozmawiać o polskiej energetyce i branży paliw wśród grona biznesmenów, naukowców oraz polityków. Uczestnicy będą mogli dowiedzieć się jak wyglądają rządowe plany związane z rozwojem tej branży. O nich opowiedzą podsekretarz stanu w Ministerstwie Energii, Tomasz Dąbrowski i podsekretarz stanu w Ministerstwie Środowiska, Michał Kurtyka.
Wśród prelegentów są również: gość honorowy – ambasador Szwecji w Polsce, Stefan Gullgren, członkowie zarządów największych koncernów, agencji i stowarzyszeń energetycznych w naszym kraju, a także pracownicy naukowi polskich uczelni.

Wrocławski akcent – Grupa Impel wśród partnerów kongresu

Oprócz wystąpień, na kongresie zaprezentują się partnerzy wydarzenia. Jednym z nich jest Grupa Impel (srebrny partner wydarzenia), która w szerokim wachlarzu usług oferuje także te specjalistyczne, przeznaczone dla przemysłu, w tym do branży energetycznej. Impel od lat współpracuje z tą gałęzią przemysłu, najczęściej w zakresie takich usług jak: techniczna obsługa nieruchomości i zintegrowane usługi zarządzania nieruchomością, czyszczenie przemysłowe, sprzątanie czy ochrona.

- Mamy bogate doświadczenie w realizacji usług dla branży energetycznej i „dużego” przemysłu – mówi Radosław Dąbrowski, prezes obszaru Industrial Services (usługi przemysłowe) w Grupie Impel. – Przykładem może być remont zbiornika ropy naftowej o pojemności 50 tys. metrów sześciennych na zamówienie jednego z największych dostawców gazu i energii w Polsce, czy czyszczenie powierzchni ogrzewalnych kotła energetycznego w elektrowni w Turowie. Tego typu usługi świadczy nasza spółka Climbex. Tegoroczny kongres we Wrocławiu to świetna okazja do dyskusji o najważniejszych potrzebach branży, nowych kierunkach rozwoju i wspólnego działania na rzecz realizacji strategii zrównoważonego rozwoju. Dla nas jako przedstawiciela dostawców, kluczowym elementem jest dobre zrozumienie aktualnych potrzeb branży w dynamicznie zmieniającej się sytuacji rynkowej oraz synergia pomiędzy produktami oferowanymi dla klientów.


Przy stoisku Grupy Impel będzie można obejrzeć filmy, pokazujące na przykład jak wygląda pomiar instalacji technologicznych metodą skanowania 3D czy jak odbywa się specjalistyczne czyszczenie przemysłowe. Ponadto eksperci z Impela chętnie opowiedzą o tym, jak zoptymalizować zarządzanie nieruchomością przemysłową poprzez integrację usług czy jak skutecznie zautomatyzować w firmie procesy biznesowe przez wprowadzanie nowoczesnych programów komputerowych.

Kongres jest cyklicznym przedsięwzięciem organizowanym przez DISE od 2015 roku, koncentrującym się na problematyce bezpieczeństwa energetycznego, efektywności, rozwoju rynków energii i gazu. Tematyka tegorocznej konferencji, nad którą patronat honorowy objął minister energii, Krzysztof Tchórzewski, koncentruje się wokół zagadnień takich jak nowe oblicze polskiej energetyki, elektromobilność, nowe modele biznesowe w energetyce, finansowanie innowacji, potencjał rynków gazu w Polsce i krajach Trójmorza oraz wielosektorowa energetyka OZE.

 

Więcej szczegółow na stronie wydarzenia