Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Niezwykła skarbonka i Korowód Nadziei

06 września 2012

1 września odbył się uroczysty ,,Korowód Nadziei”, który na kilka godzin zmienił oblicze miasta i pozostawił po sobie trwały ślad w samym środku wrocławskiego Rynku: na Placu Gołębim stanęła bowiem jedyna w swoim rodzaju skarbonka, przeznaczona do zbiórki funduszy na budowę nowej kliniki onkologicznej dla dzieci - ,,Przylądka Nadziei”.

Barwna parada, zorganizowana przez Fundację przy współpracy ze Strażą Miejską Wrocławia przemaszerowała ulicami Wrocławia. Wzięło w niej udział kilkuset uczestników, m.in. członkowie Patrolu Konnego Straży Miejskiej, ułani i jeźdźcy wojskowi w paradnych strojach, wieloosobowa Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych, kolorowy dziecięcy zespół ,,Zgraja”, tancerki z grupy ,,Al-mara”, szczudlarze z Teatru ,,Parada”, dorożki, wiozące reprezentantów Fundacji, małych podopiecznych, a także zdrowe dzieci, którym udało się pokonać nowotwór oraz wielu Przyjaciół Kliniki i Fundacji. Około 16.30 korowód w asyście wozów policyjnych oraz zainteresowanych przechodniów dotarł na Rynek, gdzie zebrani goście mogli podziwiać popis muzycznych umiejętności blisko czterdziestoosobowej orkiestry.

Zanim jednak zebrani obejrzeli występy artystyczne, przyszedł czas na najważniejsze wydarzenie: uroczyste odsłonięcie skarbonki, której zadaniem jest pomóc w zbiórce funduszy na budowę ,,Przylądka Nadziei”. Przy pomocy skrzata – Kuby nastąpiło przecięcie wstęgi i oczom Wrocławian ukazała się imponujących rozmiarów skarbonka, zwieńczona miniaturą przyszłej kliniki. Całość podtrzymywana jest przez cztery krasnale, wykonane przez artystkę, autorkę wielu innych wrocławskich skrzatów – Beatę Zwolańską – Hołod, natomiast autorem samej skarbony jest Marcin Michalak, na co dzień wykładający na wrocławskiej ASP. Teraz każdy, przechodząc Placem Gołębim, może choćby jedną złotówką wspomóc chore dzieci, czekające na nowy szpital, który pozwoli im wracać do zdrowia w godnych i komfortowych warunkach.

Stojąca na Placu Gołębim skarbonka przypominać będzie o potrzebie budowy, a także wyposażenia nowej kliniki onkologicznej, która rocznie leczyć będzie ponad dwa tysiące dzieci z całej Polski.