Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Nowe akwizycje Impela

11 lutego 2011

Impel Rental nabył większościowy pakiet udziałów firm: Agrobud BHP SA – specjalizującej się w produkcji i dystrybucji odzieży roboczej i ochronnej oraz dystrybucji artykułów bhp oraz Brokers Union Sp. z o.o. - jednego z największych brokerów ubezpieczeniowych na Dolnym Śląsku. W przypadku obu akwizycji przejęto 51 % udziałów.

 

Celem akwizycji Agrobud BHP SA jest rozwój obszaru logistyki i sprzedaży artykułów BHP przez Impel. Do roku 2013 Impel Rental zamierza nabyć pozostałe udziały i stać się 100 % właścicielem Agrobud BHP SA. Zgodnie z podpisaną umową Agrobud BHP SA będzie nadal odpowiedzialny za działania operacyjne i sprzedażowe, Impel Rental natomiast, w pierwszym okresie za synergię operacyjną i backoffice. Ze strony Grupy Impel do zarządu spółki został powołany Pan Marek Piekarowicz, prezes spółki Impel Logistics.

 

Agrobud BHP SA z siedzibą w Ruszowie koło Bolesławca jest jednym z wiodących dystrybutorów odzieży roboczej i ochronnej oraz artykułów BHP w Polsce. Posiada siedem magazynów w: Poznaniu, Lesznie, Łodzi, Zielonej Górze, Wrocławiu, Mysłowicach i Włocławku. Spółka funkcjonuje na rynku od 1998 r.

 

Brokers Union Sp. z o.o. to doświadczony broker z Wrocławia świadczący kompleksowe usługi doradztwa ubezpieczeniowe. Jest członkiem międzynarodowego stowarzyszenia UNiBA Risk Solution Partners.