Przez 3 majowe dni serce polskiej i europejskiej gospodarki biło w Katowicach. Do Międzynarodowego Centrum Kongresowego zjechali się między innymi politycy z Polski i Europy. Polski rząd reprezentował premier Mateusz Morawiecki, a Komisję Europejską – Cecilia Malmström, komisarz ds. handlu.

W 150 sesjach udział wzięli politycy, menedżerowie, przedsiębiorcy, dziennikarze, ekonomiści, samorządowcy. O obecnej sytuacji polskiej i europejskiej gospodarki oraz wyzwaniach na przyszłość rozmawiali również przedstawiciele Grupy Impel.

Drugiego dnia Kongresu, w panelu „Rynek pracy – suma wyzwań” Grzegorz Dzik, prezes zarządu Impel SA wypowiadał się na tematy związane z obecną kondycją rynku pracy w Polsce. Jak zauważył w mentalności polskiego przedsiębiorcy nastąpiła ważna zmiana.

Do najważniejszych zjawisk w mojej ocenie należy zaliczyć przeskok cywilizacyjny w myśleniu polskiego przedsiębiorcy objawiający się zdecydowanym wzrostem innowacyjności. Dzisiaj innowacyjne przedsiębiorstwo może uzyskać wyższą marzę, wyższą cenę i większe zainteresowanie klientów. Jeden mały pomysł, skalowalny, można przełożyć na duży sukces w biznesie.

Tego dnia również wystąpiła Nina Twardowska, prezes Impel Business Solutions. W panelu „Tysiąc centrów usług dla biznesu” prelegenci podkreślali między innymi to, że tylko właściwa edukacja i sprzyjające prawodawstwo zapewnią dalszy rozwój sektora usług dla biznesu, który wymaga dużego zaangażowania pracodawcy i koncentracji nie tylko na potrzebach biznesowych, ale również ogromnej troski o pracownika.

Radosław Dąbrowski, dyrektor zarządzający obszarem Industrial Services podczas spotkania poświęconego informacji w przestrzeni publicznej opowiedział o tym, w jaki sposób usługa skanowania laserowego realizowana w Grupie Impel przez spółkę Insperit Data Management może wspomóc samorządy i biznes w porządkowaniu przestrzeni miejskiej. Skanowanie pomaga ewidencjonować miasto, nie tylko pod kątem opłaty reklamowej, a co za tym idzie rejestracji nośników reklamowych, ale również wspiera gminy w pozyskiwaniu dużej ilości danych na temat całego miasta.

Trzeciego dnia EKG Jakub Dzik, członek zarządu Impel SA mówił o tym, że dziś przedsiębiorcy muszą być niezwykle dynamiczni w reagowaniu w procesie pozyskiwania pracowników.

Procesy rekrutacji także muszą ewoluować, być szybkie i wydajne. To pociąga też za sobą zmiany w pracy działów HR. Zmienia się nie tylko sposób rozmowy rekrutacyjnej, ale jej organizacja i postrzeganie kandydata.

Grupa Impel była partnerem tegorocznego Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Impel Facility Services odpowiadało za bezpieczeństwo oraz czystość podczas imprezy.

Fotografie: PTWP.

Aktualności