Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

O ochronie zdrowia z różnych perspektyw

26 lutego 2019

Kongres Wyzwań Zdrowotnych to wyjątkowe wydarzenie na skalę europejską. 7 marca po raz czwarty do Katowic zjadą się przedstawiciele różnych środowisk, aby dyskutować o ochronie zdrowia. Grupa Impel jest partnerem kongresu.

 

To dwudniowe spotkanie nie ma podobnych sobie, ponieważ łączy wiele środowisk i dzięki temu dyskusja o opiece zdrowia i jej sytuacji jest wielowątkowa i pozwala kompleksowo spojrzeć na system opieki zdrowotnej.

W Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach spotkają się nie tylko wybitni specjaliści związani bezpośrednio z medycyną, ale również przedstawiciele świata nauki, gospodarki, reprezentanci biznesu, sektora finansów, rynku ubezpieczeniowego, organizacji pozarządowych. Organizatorzy będą gościć polityków oraz urzędników państwowych i samorządowych.

7-8 marca odbędą się sesje, debaty i prezentacje podzielone na 5 bloków tematycznych:


1.    Polityka zdrowotna
2.    Finanse i zarządzanie
3.    Terapie
4.    Nowe technologie w medycynie
5.    Edukacja

 

Panel z udziałem ekspertki z Grupy Impel


Mówiąc o wyzwaniach systemu opieki zdrowotnej, nie można pominąć problemów kadrowych w szpitalnictwie. W tym temacie wypowie się również przedstawicielka Grupy Impel. Zofia Skrzypkowska, dyrektor operacyjna ds. rekrutacji personelu medycznego w Sanpro Interim BPO, wystąpi 7 marca w panelu: Deficyty kadrowe w polskiej medycynie – jak sprostać temu wyzwaniu (14:30-16:00, sala Balowa C).
Spotkanie będzie poświęcone m.in. narastającym problemom braku kadr medycznych, systemowi kształcenia lekarzy i pielęgniarek, zmianie modelu kształcenia podyplomowego, zasadom naboru i dystrybucji tzw. miejsc rezydenckich, przywróceniu kształcenia zawodowego pielęgniarek i położnych z możliwością kontynuowania edukacji na wydziałach pielęgniarstwa i położnictwa oraz nostryfikacji dyplomów lekarskich i pielęgniarskich obcokrajowców i Polaków, którzy uzyskali dyplom poza granicami UE.

Jako partner kongresu szczególnie zapraszamy do wzięcia udziału w nim.

Więcej informacji o wydarzeniu tutaj.