Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Otwarta zbiórka krwi w centrali Grupy Impel

03 sierpnia 2020
7 sierpnia (piątek) na parkingu centrali Grupy Impel stanie autobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu. Do udziału w zbiórce zapraszamy zarówno osoby z Grupy Impel, jak i wszystkich regularnych krwiodawców, a także tych, którzy jeszcze nigdy nie oddawali krwi.
 
 
 
Otwarta zbiórka krwi przed siedzibą Grupy Impel 
 
Stany magazynowe we wrocławskim Centrum Krwiodastwa i Krwiolecznictwa są bardzo niskie. Brakuje niemal wszystkich grup krwi. Impel, jak co roku, organizuje zbiórkę z udziałem pracowników. Tym razem do oddania krwi zapraszamy również wszystkich chętnych. Akcja zorganizowana będzie z udziałem krwiobusu – mobilnego punktu poboru krwi, który stanie na parkingu przy budynku centrali na Ślężnej 118 we Wrocławiu. Będzie to zbiórka otwarta – każdy będzie mógł wziąć w niej udział. Akcja potrwa od godziny 9:00 do 13:00. 
 
 
Kto może być dawcą 
 
Przypominamy, że krwiodawcą może być osoba w wieku 18-65 lat, która w ostatnim czasie nie miała kontaktu z osobą zakażoną wirusem lub objętą kwarantanną, ciesząca się ogólnie dobrym stanem zdrowia. Każdy, kto zgłasza się do oddania krwi musi być zdrowy i wypoczęty. W ciągu doby poprzedzającej oddanie krwi należy wypić ok. 2 l płynów, a w dniu pobrania być po lekkostrawnym posiłku. Należy też pamiętać o zabraniu ze sobą dokumentu tożsamości ze zdjęciem i numerem PESEL.
 
 
Dodatkowe procedury 
 
Każdy dawca, przed przystąpieniem do rejestracji, przejdzie dodatkowo wywiad epidemiologiczny (mierzenie temperatury, ankieta związana z COVID-19). W trakcie zbiórki będą obowiązywały maseczki oraz dezynfekcja dłoni. Krew można również oddać codziennie (od poniedziałku do soboty) we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9.