Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Patriotyzm ekonomiczny. Grzegorz Dzik panelistą podczas debaty w Sejmie.

27 kwietnia 2016

26 kwietnia w Sali Sejmowej RP odbyła się konferencja „Patriotyzm ekonomiczny, czyli co zrobić, żeby Polska stała się zamożnym krajem”. W panelu dyskusyjnym, poświęconym deregulacji przepisów prawa w świetle programu Premiera Morawieckiego, uczestniczył Prezes Grupy Impel, Pan Grzegorz Dzik.
 

Zdaniem ekspertów, mimo że Polacy coraz częściej sięgają po rodzime produkty, patriotyzm ekonomiczny nie kończy się na decyzji w sklepach. Ważnym aspektem jest decyzja przedsiębiorców, którzy mogą wybrać polskich dostawców podzespołów, niezbędnych do produkcji. Według panelistów, to wzajemne zaufanie i edukacja jest kluczowym elementem napędzającym rozwój gospodarki.
 

Prezes Impela zwracał natomiast uwagę na zmiany związane z ozusowaniem umów cywilnoprawnych oraz wprowadzeniem stawki 12 zł za godzinę pracy. - Mam obawy, czy ta zmiana nie zafunduje jednak kolejnego wstrząsu, którego rynek pracy po prostu nie zaakceptuje - mówił Grzegorz Dzik.


Uczestnicy sejmowego spotkania rozmawiali między innymi o uproszczeniu przepisów dla przedsiębiorców, zmianach w zamówieniach publicznych oraz cyfryzacji Polski. Najważniejsze punkty ze spotkania zostaną przekazane wicepremierowi i ministrowi rozwoju Mateuszowi Morawieckiemu.

Transmisja z Sejmu znajduje się pod linkiem: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp?unid=8DFF9B7F1F0F9D11C1257F9B00339C75#