Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

„Piątka” Impela na 5. Biegu Firmowym

22 maja 2017

W sobotę 20 maja 2017 roku wraz z pracownikami firm z całej Polski uczestniczyliśmy w Biegu Firmowym, który odbył się już po raz piąty. Impel reprezentowało pięć drużyn, a na starcie na wrocławskim Stadionie Olimpijskim stanęło ich łącznie aż 1144!

Bieg Firmowy to charytatywna sztafeta na dystansie 5 km, w której udział biorą amatorzy sportów biegowych, na co dzień pracujący w polskich firmach i instytucjach. Każdego roku dochód z wydarzenia przekazywany jest podopiecznym Fundacji Everest, by wspomóc ich w walce o zdrowie. Tym razem zgromadzone środki trafiły do 3-letniego Doriana cierpiącego na rzadką wadę genetyczną oraz 3-letniego Krzysia chorego na dziecięce porażenie mózgowe.

Zwycięstwo w tegorocznej edycji Biegu Firmowego we Wrocławiu zapewniła sobie drużyna z Nokia Solutions and Networks z czasem drużynowym 1:28:23. Najlepsza z naszych drużyn, "Biegli z Impela", zajęła 196. miejsce w generalnej klasyfikacji z czasem drużynowym 1:56:26. Także w tej drużynie uzyskano najlepszy czas indywidualny, 00:19:55. Wynik ten należy do Mariusza Płoneckiego ze spółki Impel Business Solutions. Generalną klasyfikację Biegu Firmowego 2017 znajdziecie na stronie organizatora.

Podczas imprezy Stadion Olimpijski przeżywał oblężenie. Samych zawodników stawiło się prawie 6 tysięcy, dopisali także kibice - głównie współpracownicy i rodziny zawodników. Dla odwiedzających organizator przygotował dodatkowe atrakcje, m.in. rozgrzewkę prowadzoną przez profesjonalnych trenerów, biegi z przeszkodami biurowymi, a dla dzieci - Bieg Krasnala i strefę zabawy. O godz. 15:30 na scenie rozpoczęła się część oficjalna, podczas której wręczono statuetki sponsorom Biegu Firmowego z ubiegłych lat. Jednym z laureatów tego wyróżnienia została Grupa Impel.