Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Podwójna nagroda dla Prognosis w konkursie Innowacje 2018

17 czerwca 2019

W czwartek 6 czerwca 2019 r. spółka Prognosis została podwójnie nagrodzona w ramach rankingu Innowacje 2018, którego organizatorem jest Kurier Poranny. W tym roku była to już 12. edycja konkursu, a nagrodzono w nim 17 laureatów w 11 kategoriach.

 

 

Konkurs Innowacje organizowany jest na terenie województwa podlaskiego i promuje nowoczesne rozwiązania oraz ludzi potrafiących myśleć nieszablonowo, ludzi którzy mają mnóstwo wyszukanych pomysłów, a co ważniejsze potrafią  przekuwać je w praktyczne i innowacyjne produkty.

 

Konkurs Innowacje ocenia uczestników w dwóch segmentach:

 

  • pierwszy to Innowacje dla firm z województwa podlaskiego,
  • drugi natomiast to Innowacje społeczne dla instytucji otoczenia biznesu, szkół, uczelni, organizacji społecznych oraz instytucji publicznych.

 

Spółka Prognosis podczas uroczystej gali została nagrodzona jako najlepsza mikro firma w kategorii Usługi. Pani Joanna Konopko i pan Paweł Konopko, jako współzałożyciele spółki, zostali nagrodzeni pierwszym miejscem w kategorii Młodzi Dynamiczni.

 

Uroczysta gala wręczenia nagród odbyła się w auli instytutu biologii białostockiego uniwersytetu. Kapitułę konkursową tworzyli przedstawiciele Rady Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT Białystok, Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego, Parku Naukowo-Technologicznego Polska Wschód w Suwałkach, Parku Przemysłowego w Łomży oraz Instytutu Innowacji i Technologii Politechniki Białostockiej.

 

Spółka Prognosis, start-up z Suwałk jest związana z Grupą Impel. Jej współzałożyciele - małżeństwo Joanna i Paweł Konopko opracowali rozwiązanie służące do efektywnego zarządzania zużyciem energii elektrycznej. Usługa ta pozwala na zdalny odczyt liczników energii elektrycznej, co więcej opracowany system jest kompatybilny ze wszystkimi interfejsami komunikacyjnymi występującymi w licznikach energii. Umożliwia także bieżący i stały monitoring poboru energii za pomocą aplikacji webowej, bieżące analizy i raporty oraz pełną kontrolę nad przekroczeniami mocy.

 

Nagrodzone rozwiązanie spółka Prognosis wypracowała w ramach projektu dofinansowanego z Funduszy Europejskich pt: „Wdrożenie modelu biznesowego oraz innowacyjnego systemu Prognosis na rynek krajowy i zagraniczny” w ramach poddziałania 1.1.2 Rozwój startupów w Polsce Wschodniej.

 

Składamy gratulacje za dotychczasowe osiągnięcia i cieszymy się bardzo, że efekty wypracowane w ramach spółki Prognosis zostały tak wysoko ocenione spośród wielu innowacyjnych projektów.