Grupa Impel doceniona i zauważona na 7. Polskim Kongresie Przedsiębiorczości. Wyróżnienie odebraliśmy za innowacyjne produkty dla biznesu.

Polski Kongres Przedsiębiorczości
Wydarzenie odbyło się 24-25 października 2019 r. w Olsztynie, jego organizatorem po raz siódmy była Polska Agencja Przedsiębiorczości. Tegoroczne spotkanie to blisko 30 paneli dyskusyjnych, 1500 uczestników i 100 prelegentów. Dyskusje toczyły się wokół najistotniejszych kwestii dotyczących polskiej gospodarki. W tym roku szczególne miejsce poświęcono innowacyjności. Innowacje w energetyce, przemyśle 4.0, medycynie, zielonych technologiach, rozwoju samorządów, usługach dla biznesu czy smart city szeroko omawiane były w trakcie wielu paneli dyskusyjnych.

Wyjątkowa edycja Kongresu dla Impela
Grupa Impel w trakcie konferencji została nagrodzona przez Kapitułę Konkursu Polskiej Nagrody Innowacyjności za swoje podejście do tematu innowacji w usługach. Statuetkę odebrała Katarzyna Dorywała, dyrektor rozwoju produktowego GI. O tym, za co nas wyróżniono szerzej opowiedział Krzysztof Wojciechowski, odpowiedzialny za rozwój Obszaru Industrial Services, podczas panelu dyskusyjnego „Siła Polskich Innowacji”. Mówił o tym, jak Impel realizując najróżniejsze idee, wdrażając technologię, ciągle szukał odpowiedzi na pytanie, co w tych ideach i pomysłach jest innowacyjne. Wniosek jest jeden – innowacja nie zawsze musi być związana z najnowszą technologią, polega ona często na łączeniu różnych dyscyplin i niestandardowym myśleniu.

Prognosis
Drugiego dnia konferencji Marcin Kotkowski, dyrektor handlowy ds. instalacji elektrycznych i niskoprądowych prezentował możliwości systemu Prognosis na Scenie Otwartej. System ten pozwala zaoszczędzić średnio od 10 do 30, a w skrajnych przypadkach nawet 60% kosztów dystrybucji energii elektrycznej. Urządzenie można było zobaczyć na stoisku firmowym, gdzie prezentowano również inne produkty spółek Grupy Impel.

Grupa Impel była jednym z partnerów tegorocznego wydarzenia.

Aktualności