Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Pracownicy ochrony obchodzą swoje święto

22 sierpnia 2017

20 lat temu, 22 sierpnia 1997 r. uchwalono ustawę o ochronie osób i mienia, która reguluje pracę tej sporej, bo 300 tysięcznej grupy zawodowej.

 

Na co dzień niewidoczni. Rzadko kiedy wychodzą z cienia. A wychodzą wtedy, kiedy zagrożenie naszego bezpieczeństwa jest realne. Bez nich większość instytucji i wydarzeń nie funkcjonowałoby w tak sprawny i użyteczny sposób. Z pozoru mało wymagająca profesja, w rzeczywistości jest odpowiedzialna i często niebezpieczna. W ostatnich latach rola pracowników ochrony wciąż się zwiększa, a zawód ten stał się zawodem podwyższonego ryzyka.

Ochroniarze, nie tylko chronią budynki użyteczności publicznej i imprezy masowe, ale też coraz częściej biorą udział w działaniach, które do tej pory były domeną innych służb porządkowych, policji czy wojska. W ostatnich czasach zaczynają oni odgrywać coraz ważniejszą rolę w walce z falą zamachów terrorystycznych. Ze względu na specyfikę miejsc, w których pracują, zazwyczaj znajdują się w centrum tego typu zdarzeń. Warto wspomnieć, że ich interwencje ograniczyły liczbę ofiar zamachów w Nowym Jorku w 2001 roku, Paryżu w 2015 roku czy ostatnio w Londynie i Sztokholmie. Pracownicy agencji ochrony w Polsce może nie uczestniczą w tak spektakularnych akcjach, ale są obecni wszędzie tam, gdzie są potrzebni.