Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

SI-Consulting na SAP Forum 2015

16 czerwca 2015

12 czerwca 2015 r. w Sopocie zakończyła się kolejna edycja inspirującego spotkania branży informatycznej z biznesem - SAP Forum Polska 2015. SI-Consulting był Diamentowym Sponsorem tegorocznego wydarzenia.

 

SAP Forum to spotkanie liderów polskiego i europejskiego biznesu poświęcone wsparciu kluczowych procesów w przedsiębiorstwach przez systemy ERP, CRM, a także innych rozwiązań firmy SAP AG i jej partnerów. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem: DISCOVER SIMPLE, co odzwierciedla trend upraszczania procesów biznesowych, dzięki nowym aplikacjom i platformom IT. Konferencja pokazała, że wzorem Forum Ekonomicznego, zmierza w kierunku ciekawych dyskusji merytorycznych o biznesie, debat i paneli z udziałem najznamienitszych postaci i  ekspertów biznesu, ale także i warsztatów demo, sesji round tables i warsztatów hands-on.. Nie zabrakło także, będących już stałym elementem Forum, prezentacji najciekawszych realizacji i doświadczeń klientów.

 

Tematyka tegorocznego spotkania koncentrowała się wokół:

  • zaangażowania klientów w nowoczesny i innowacyjny sposób,
  • rozwiązań technologicznych i analitycznych,
  • upraszczania złożonych procesów biznesowych i podnoszenia ich efektywności,
  • szybkiego przetwarzania dużych ilości danych oraz rozwiązań oferowanych w chmurze.

 

Podczas pierwszego, panelowego dnia konferencji odbyła się debata pt. „Nowoczesne technologie – sprzymierzeniec czy wróg w rozwoju współczesnych biznesów”, w której uczestnikiem dyskusji był m.in. Grzegorz Dzik, prezes Zarządu Impel S.A. Debatę moderował Cezary Szymanek, redaktor naczelny Bloomberg Businessweek Polska. Obok Prezesa Impel S.A. dyskusję uzupełniały takie postaci, jak Irmina Bubałło – dyrektor Wykonawcza Orange, Grzegorz Napieralski – poseł na Sejm, zastępca przewodniczącego Komisji Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii oraz Tadeusz Rogaczewski – CIO Grupy Lotos. Spotkanie to z pewnością było jednym z najbardziej emocjonujących i wartościowych paneli dyskusyjnych w całej konferencji.

 

SAP Forum uświetnił także wykład Martina Lindstroma - światowej sławy geniusza i autorytetu w dziedzinie brandingu i neuromarketingu, uznanego przez TIME Magazine za jednego z najbardziej wpływowych ludzi na świecie, który… już w wieku 12 lat zasiadał w zarządzie firmy LEGO.

 

Martin Lindstrom to założyciel i współzałożyciel gigantów na światowych rynkach rozwiązań internetowych dla firm i współautor sukcesów marketingowych wielkich marek, m.in.: McDonald's, Procter & Gamble, The Walt Disney Company czy RedBull.

 

Na zakończenie konferencji swój wykład zaprezentował znany także i w naszej Grupie prof. Rafał Ohme, wykładający na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu, profesor wizytujący na Uniwersytecie Stellenbosch w Kapsztadzie i Renmin w Pekinie. Prof. Ohme to ekspert w dziedzinie psychologii i komunikacji, który opracował też innowacyjne metody badań konsumenckich, opierając się na najnowszych odkryciach psychologii eksperymentalnej czy społecznej neuronauki.

 

SI-Consulting jako diamentowy partner konferencji, wspólnie z SAP zaprezentowała dwa najnowsze rozwiązania w trendzie IT dla biznesu: platformę eCommerce  - HYBRIS OmniServices oraz system klasy CRM - SAP Cloud for Customers. Obie prezentacje wywołały spore zaciekawienie uczestników Forum, tym bardziej, iż usprawnienia sprzedaży i komunikacji z klientem dla środowiska biznesu są jednym z najbardziej atrakcyjnych obszarów działania. Podczas pierwszej prezentacji uczestnicy mogli obejrzeć pokaz HYBRISa na żywo, a także samodzielnie skorzystać z przygotowanego rozwiązania składając zamówienia.

 

Druga z prezentacji polegała na warsztatach, podczas których uczestnicy, wspierani przez konsultantów SI-Consulting, wcielili się w role handlowe i zasymulowali kompleksowo działania handlowe w ramach ścieżki sprzedaży w kilku branżach. Całość prezentacji odbyła się bezpośrednio na komputerach, tabletach i smartfonach. Uczestnicy doświadczyli, jak w krótkim czasie, można wdrożyć gotowe środowisko do sprawnej i komplementarnej pracy obszaru handlowego w terenie niezależnie od branży. Kluczowym ekspertem, który czuwał nad prawidłowością omawianego procesu handlowego był Paweł Nasiadka, kierownik Działu CRM w Biurze Handlowym Impel S.A. Doświadczenie Pawła Nasiadki pozwoliło bardzo szeroko omówić proces sprzedaży, a jednocześnie wsparło Si-Consulting w udzielaniu odpowiedzi związanej ze specyfiką pracy handlowej w poszczególnych branżach.

 

Podczas konferencji odbył się też panel dyskusyjny pt.: „Integracja w praktyce dla praktyków… i nie tylko. Czy polski biznes jest zintegrowany?”. Do dyskusji zaproszone zostały: Elżbieta Piechota - dyrektor Zarządzający Grupy IMPEL oraz Renata Rokita – dyrektor Konsultingu w SI-Consulting, które dzieliły się swoimi opiniami w towarzystwie: Anetty Pilch - dyrektora Biura Teleinformatyki Grupy Azoty, Przemysława Poppe - dyrektora IT Grupy Ciech oraz Krzysztofa Wojtaszczyka - IT Global Mill Process Managera CMC. Jako dobre przykłady rozwiązań, realizujących założenia integracji procesów, wskazywane były wielokrotnie systemy ERP, CRM oraz najnowsza platforma HYBRIS.