Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

SI-Consulting patronem merytorycznym studiów podyplomowych z zakresu SAP ERP w WSB we Wrocławiu

17 czerwca 2015

SI-Consulting (SAP Gold Partner) został patronem merytorycznym studiów podyplomowych WSB we Wrocławiu z zakresu zintegrowanego systemu informatycznego SAP ERP. Już w październiku 2015 r. eksperci firmy dołączą do grona wykładowców kierunku, dzieląc się ze słuchaczami doświadczeniem i przykładami zaczerpniętymi z własnej pracy zawodowej.

 

Zgodnie z ostatnimi badaniami prowadzonymi na świecie, aż 40% dużych przedsiębiorstw i korporacji używa systemu SAP jako narzędzia wspomagającego zarządzanie. – Na rynku pracy obserwuje się ciągły niedobór ekspertów z branży IT, przygotowanych do realizacji zadań opartych o system SAP – ocenia Adam Piętera, dyrektor sprzedaży i marketingu SI-Consulting.

 

Studia "Zintegrowany system informatyczny SAP ERP" adresowane są do osób zajmujących się realizacją procesów biznesowych w przedsiębiorstwie z wykorzystaniem zintegrowanych systemów informatycznych. W szczególności powinny zainteresować osoby, które wykorzystują lub będą wykorzystywać w swojej pracy system SAP.

 

Znajomość systemu SAP umożliwia podjęcie pracy jako specjalista z wielu obszarów, np.: logistyki, planowania produkcji, planowania zapotrzebowań, dystrybucji i sprzedaży, kontroli i zapewnienia jakości, finansów, utrzymania ruchu, gospodarki remontowej, kontrolingu finansowego, konsultanta wdrożeniowego, architekta procesów biznesowych i wielu innych. Jest to atut, który odpowiednio wykorzystany, stwarza bardzo dużą przewagę na rynku pracy. Wśród pracodawców oferujących stanowiska konsultantów, programistów czy specjalistów z różnych modułów funkcyjnych systemu SAP znajdują się zarówno uznane firmy polskie, jak i międzynarodowe, dla których największym problemem jest znalezienie pracownika o odpowiedniej wiedzy, doświadczeniu i znajomości realiów branży.

 

Podstawową korzyścią studiów jest zdobycie wiedzy i umiejętności pozwalających na standaryzację procesów i skrócenie czasu potrzebnego na ich obsługę – podkreśla Sebastian Sobczyk, wykładowca WSB we Wrocławiu. – Słuchacze nauczą się m.in. szybszego sporządzania raportów dla wewnętrznych i zewnętrznych celów sprawozdawczych oraz wykonywania różnego rodzaju symulacji w celu sporządzenia planów finansowych – dodaje.

 

Zajęcia odbywać się będą w laboratoriach komputerowych oraz w laboratorium magazynowym wykorzystującym najnowocześniejszą technologię RFID. Słuchacze uzyskają dostęp do systemu SAP ERP zarówno podczas ćwiczeń praktycznych na zajęciach, jaki i zdalnie – z dowolnej lokalizacji poza uczelnią przez cały okres kształcenia na studiach podyplomowych.

 

Szczegółowe informacje na stronie:
http://www.wsb.pl/wroclaw/kandydaci/studia-podyplomowe/kierunki/zintegrowany-system-informatyczny-sap-erp