3 września we Wrocławiu odbył się Sky Tower Run – Mistrzostwa Polski w biegu po schodach. Grupa Impel zapewniła bezpieczeństwo podczas tego wydarzenia.

Po dwuletniej przerwie amatorzy ekstremalnej aktywności fizycznej ponownie pojawili się na linii startu. Sky Tower Run 2022 to już siódma edycja biegu, która przyciągnęła zawodników zmagających się z najwyższym budynkiem w Polsce.

1142 schody do nieba

Sky Tower Run 2022 to ściganie na najwyższym poziomie. To sprawdzian kondycji fizycznej, ale także próba pokonania własnych słabości i zmierzenia się z 1142 schodami Sky Tower. Wyzwanie podjęło 1000 zawodników z całej Polski oraz goście – m.in. z Ukrainy, Niemiec czy Francji. Każdy z uczestników otrzymał startpack, a dla tych, którzy zdobyli 49. piętro czekał pamiątkowy medal. Dodatkowo zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali nagrody pieniężne oraz pamiątkowe trofea.

Sky Tower Run z zawodnikami z Grupy Impel

Mimo że pokonanie 49 poziomów za pomocą windy byłoby dużo wygodniejsze, wśród wyczynowców, którzy tę trasę wolą pokonać schodami – wśród nich znalazł się także pracownik Grupy Impel – Adrian Gajek, kierownik ochrony w tym obiekcie. Adrian Gajek podjął rękawicę i rywalizował w tegorocznych zawodach, pokonując całą trasę zawodów z czasem 8 minut i 31 sekund. Osobisty sukces pogodził i związał z godnym reprezentowaniem marki Impel, dla której pracuje już od 17 lat! Gratulujemy!

Sky Tower Run 2022

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Dotychczas zabezpieczaliśmy sześć biegów na szczyt wrocławskiego wieżowca, który znamy jak własną kieszeń – w Sky Tower pracujemy od 10 lat. Znajomość obiektu umożliwia nam fachowe doradztwo w kwestiach związanych z lokalizacją, użyciem wind i klatek schodowych niezbędnych dla bezpieczeństwo tak niestandardowych budynków.

Jest nam szczególnie miło, że mogliśmy uczestniczyć w biegu oraz zadbać o bezpieczeństwo zgromadzonych uczestników.

Więcej o wydarzeniu możesz przeczytać tutaj.

Aktualności