Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Spotkanie branżowców w stolicy polskiej chemii

10 lutego 2020

Wydarzenie, które co roku obejmuje patronatem Grupa Orlen, skupia środowiska branży chemicznej, petrochemicznej, paliwowej i rafineryjnej nad dyskusjami o potrzebach, zmianach i przyszłości tego sektora gospodarki.

 

Na 26. edycji sympozjum naukowo-technicznego Chemia 2020 w Płocku spotkali się przedstawiciele ośrodków badawczych, naukowych, zakłady branżowe, dostawcy rozwiązań, jaki również przedstawiciele organizacji sektorowych działających na rzecz wspierania i propagacji osiągnięć polskich chemików.

 

Przez dwa dni konferencyjne wiele debatowano o sytuacji gospodarczo-ekonomicznej branży, m.in. o tym, jakie skutki może przynieść brexit i jaki będzie miał wpływ na kształtowanie funduszy unijnych wspierających prace badawczo-rozwojowe zakładów chemicznych. Podkreślano duże wyzwana dla przedsiębiorstw podyktowane unijnymi regulacjami wprowadzającymi „zielony ład’. Dyskutowano o konieczności ograniczania emisyjności w polskim przemyśle chemicznym, ale też o innowacjach technologicznych poprawiających bezpieczeństwo przedsiębiorstw, cyfryzacji, elektromobilności, paliwach przyszłości, efektywności energetycznej czy o poszukiwaniu partnerstwa dla projektów rozwojowych.

 

Więcej o wydarzeniu przeczytasz tutaj.