Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Trzy drużyny Grupy Impel na wrocławskim Biegu Firmowym 2014

19 maja 2014

Prawie 2 tys. zawodników wystartowało w tegorocznej edycji Biegu Firmowego we Wrocławiu. W gronie miłośników sportowego wysiłku znalazły się trzy drużyny reprezentujące Grupę Impel.

W minioną sobotę (17 maja br.) okolice Parku Grabiszyńskiego we Wrocławiu na kilka godzin zamieniły się w arenę zmagań biegaczy. Wszystko za sprawą charytatywnego Biegu Firmowego, zorganizowanego przez wrocławską Fundację Everest. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na leczenie dwóch ciężko chorych braci: Mateusza i Łukasza Koniecznych.

W deszczowym biegu w barwach Grupy Impel wystartowało dwunastu zawodników, którzy utworzyli trzy drużyny. Trasę wyścigu wytyczono między pętlą tramwajową na Oporowie – gdzie znajdował się start i meta – przez tereny parkowe na Grabiszynku aż do ul. Racławickiej i z powrotem na Oporów. Każdy z zawodników miał do przebiegnięcia dystans ok. 5 km. Pogoda zmusiła uczestników biegu do sporego wysiłku. Niemal przez całe zawody towarzyszył im ulewny deszcz, przez który trasa biegowa zamieniła się w tor przeszkód usiany kałużami i błotem. Dodatkowe trudności nie zniechęciły jednak zawodników, za to na mecie były źródłem dodatkowej satysfakcji, którą dało poczucie sprostania wyzwaniu.

Wyniki Biegu Firmowego 2014 można znaleźć na stronie internetowej www.biegfirmowy.pl