W czwartek 1 grudnia wzięliśmy udział w Jesiennej Konferencji Programowej Polskiej Federacji Szpitali. Konferencja odbyła się w hotelu Novotel Warszawa Centrum, gromadząc dyrektorów szpitali, przedstawicieli MZ, NFZ, central związkowych oraz przedstawicieli biznesu.

Rozmawialiśmy o ochronie zdrowia, w tym m.in. o  proekologicznych działaniach w zakresie poprawy efektywności energetycznej szpitali.
Wydarzenie zostało podzielone na 5 głównych paneli tematycznych:

  • aktualności PFSz,
  • data Governance w szpitalu,
  • green Hospital,
  • robotyka medyczna,
  • aktualna sytuacja ochrony zdrowia szpitali z decydentami.

Nasz ekspert – Wojciech Ciołek – Wiceprezes Impel Synergies Sp. z o.o., zabrał głos w panelu poświęconym tematyce Green Hospital, prezentując case study z realizacji w szpitalu, w którym działa System Prognosis. Wystąpienie udowodniło jak w realny sposób można oszczędzać na rachunku za energię elektryczną, wykorzystując ekologiczne rozwiązanie. Prelegent zauważył, że „System Prognosis wspiera planowanie inwestycji, pełniąc funkcję Wirtualnego Energetyka i nieustannie, 24/7/365 czuwa nad gospodarką energetyczną szpitala”. System monitoruje parametry energetyczne oraz automatycznie dobiera optymalne parametry dystrybucyjne w trybie ciągłym. Więcej o programie Oszczędności dla Szpitali można przeczytać tutaj.

Konferencję podsumowała dyskusja na temat bieżącej sytuacji w sektorze ochrony zdrowia. Głos zabrali przedstawiciele MZ, NFZ, dyrektorzy szpitali oraz przedstawiciele związków zawodowych.

Dziękujemy uczestnikom za odwiedzenie naszego stoiska, a Polskiej Federacji Szpitali za możliwość zabrania głosu i wymiany spostrzeżeń.

Aktualności