Info: 800 190 911 / cc.info@impel.pl
znajdź w serwisie RSS
Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Volleymania 2013 we wrocławskich szkołach

08 marca 2013
W dniu 07 marca 2013 r. w Zespole Szkół nr 7 przy ul. Pawłowa 15 odbyła  się konferencja prasowa zorganizowana przez miasto Wrocław i Fundację  Młoda Gwardia. Tematem wiodącym spotkania było rozpoczęcie projektu Volleymania 2013 we wrocławskich szkołach podstawowych.
Zbliżające się mistrzostwa Świata w piłce siatkowej są idealnym momentem, aby wzmocnić we Wrocławiu rozwój tak wspaniałej i medialnej dyscypliny sportu.  Miasto Wrocław razem z Fundacją Młoda Gwardia rozpoczyna projekt Volleymania 2013.  
 
Jednym z głównych celów Fundacji Młoda Gwardia jest rozwój piłki siatkowej we Wrocławiu i na Dolnym Śląsku. Dzięki stworzeniu szerokich podstaw szkolenia zapewniamy naszym dzieciom i młodzieży warunki do wyczynowego uprawiania siatkówki. Łączymy dwa elementy: tradycję Klubu Sportowego Gwardia oraz wsparcie merytoryczne i finansowe ze strony Impel Volleyball S.A.
 
Po raz pierwszy w naszym mieście ruszy na taką skalę szkolenie dziewczynek w piłce siatkowej. W projekcie wezmą udział 22 szkoły podstawowe do czerwca, a od września dołączy kolejne sześć szkół. Oprócz zajęć, które odbywać się będą dwa razy w tygodniu, drużyny szkolne zmierzą się raz w  miesiącu w turniejach minisiatkówki. Intencją projektu jest wzrost zainteresowania piłką siatkową na Dolnym Śląsku,  aktywizacja dzieci, a  także propagowanie tej dyscypliny w świadomości wrocławian, szczególnie przed zbliżającymi się mistrzostwami Świata w 2014r.