Przed nami II Kongres Dialog o Gospodarce. Wydarzenie odbędzie się już 25 września w Warszawie i jest organizowane przez Federację Przedsiębiorców Polskich. Grupa Impel jest partnerem merytorycznym Kongresu.

Ze względu na swój unikalny charakter i poruszane zagadnienia, Kongres, przybiera formę mini szczytu gospodarczego. Tym samym stwarza przestrzeń do merytorycznej wymiany zdań ponad podziałami i preferencjami politycznymi. Łączy przedstawicieli administracji centralnej i regionalnej oraz przedsiębiorców w dyskusji na temat osiągnięć i wyzwań gospodarczych Polski, również w wymiarze międzynarodowym.

Z ramienia Grupy Impel w wydarzeniu będzie uczestniczył Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel SA. Weźmie udział w debacie pt. Zamówienia publiczne – przegląd obowiązującej ustawy i propozycje zmian wraz z pozostałymi panelistami:

  • prof. UMK dr hab. Pawłem Nowickim, Członkiem Rady Zamówień Publicznych, Urząd Zamówień Publicznych,
  • Marią Janysk, posłanką na Sejm RP, Platforma Obywatelska,
  • Hubertem Nowakiem, prezesem Urzędu Zamówień Publicznych,
  • Mariuszem Haładyjem, prezesem Prokuratorii Generalnej,
  • oraz Tomaszem Wojakiem, prezesem Seris Konsalnet.

Debata będzie dotyczyć tematu dopisania kolejnych zasad działania prawa zamówień publicznych w sytuacji nieprzewidywalności, jaka nastąpiła w naszej gospodarce w ostatnich latach.

W czasie Kongresu Grupę Impel będzie reprezentować także Monika Chudobska, Wiceprezes Zarządu Impel SA, Chief HR Officer, która weźmie udział w debacie „Konkurencyjność na rynku pracy”. W czasie zaplanowanej dyskusji poruszana będzie tematyka najczęściej spotykanych nieprawidłowości na rynku pracy oraz rozwiązań, które mogą je zlikwidować. Wśród panelistów zaproszonych do tej debaty, znaleźli się także m.in.: Adam Szejnfeld – Senator RP, Jadwiga Emilewicz -Sekretarz Stanu w MFiPR, Ewa Flaszyńska – Dyrektor Departamentu Rynku Pracy, Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej czy Prof. Grażyna Spytek-Bandurska.

Zrealizowana w listopadzie 2022 r. I edycja Kongresu okazała się dużym sukcesem. W czasie jej trwania przeprowadzono 11 debat tematycznych, podczas których poruszano kluczowe zagadnienia oraz wyzwania stojące przed polską gospodarką. Wypracowane wówczas rekomendacje i wnioski przekazano stronie rządowej. W ubiegłorocznej edycji udział wzięło również dwóch reprezentantów Grupy Impel – relację z poprzedniej edycji przeczytasz tutaj.

Zbliżająca się II edycja Kongresu obejmie dyskusję nad zagadnieniami dotyczącymi m.in.: zamówień publicznych, wsparcia inwestorów zagranicznych, cyfryzacji gospodarki, rozwoju polskiego rolnictwa, tzw. dyrektywy Blue Deal, a także zatrudniania osób niepełnosprawnych, pracy platformowej oraz dialogu społecznego i konkurencyjności na rynku pracy.

Organizatorem wydarzenia jest Federacja Przedsiębiorców Polskich, do której należy Grupa Impel. Pełna agenda Kongresu dostępna na stronie wydarzenia

Aktualności