W 2020 roku Grupa Impel wdrożyła wolontariat pracowniczy. Każdy z pracowników ma płatne dwa dni w roku, które może przeznaczyć na uczestnictwo w projektach Fundacji Procuro.

Pandemia uniemożliwiła dotychczasowe działania prowadzone w ramach wolontariatu pracowniczego i pomoc podopiecznym Fundacji ProCuro, np. w postaci warsztatów artystycznych organizowanych dla dzieci z ośrodków szkolno-wychowawczych. Obecnie nie ma możliwości na osobiste spotkania pracowników z dziećmi, dlatego postanowiliśmy przenieść wolontariat do sieci.

Jednym z ostatnich wspólnych projektów jest wyzwanie „Impel czyta dzieciom”. Zespół Rekrutacji GI rozpoczął wyjątkową akcję polegającą na wzajemnej nominacji biur, zespołów czy oddziałów, które następnie nagrywają swoją interpretację wybranego wiersza Jana Brzechwy.

Najważniejszy jest cel – chcemy przekazać dzieciakom zbiór wierszy Jana Brzechwy nagrany przez pracowników Impela. Mamy nadzieję, że wywoła on uśmiech na ich twarzach. Dla naszych pracowników włączenie się do akcji to szansa na wspólną zabawę, integrację i wykorzystanie nowoczesnych technologii. Wszystkie dotychczasowe nagrania powstały zdalnie za pomocą aplikacji Teams. Dodatkowo to okazja do kreatywnej pracy, takiej jak tworzenie rekwizytów i tła czy wybór muzyki.

Akcja „Impel czyta dzieciom” pokazuje, że w działania wolontariackie możemy zaangażować się online – bezpiecznie, bez wychodzenia z domu, również z pomocą naszych domowników. Najważniejsze są niezmiennie szczere chęci, aby pomóc tym, którzy tego potrzebują.

Fot. materiały Grupy Impel

Aktualności