Grupa Impel Informacje

Zobacz pozostałe wpisy

Wrocławskie Marki - Impel uczy przedsiębiorczości

19 października 2011

Impel, jako jedna z dziesięciu największych firm z regionu, została zaproszona do udziału w projekcie „Wrocławskie Marki". Jest on częścią Programu "Edukacja Przedsiębiorczości", realizowanego przez Miasto Wrocław.

Projekt powstał z myślą o uczniach wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych i ma stanowić dla nich innowacyjną lekcję przedsiębiorczości. Do projektu „Wrocławskie Marki" zaproszono 10 firm z regionu, które odniosły spektakularny sukces na rynku polskim i międzynarodowym.

Projekt „Wrocławskie Marki" składa się z kilku etapów. Do pierwszego zaangażowani zostali uczniowie, którzy przygotowali pytania do przedsiębiorców. Pytania te zostały wykorzystane do  nakręcenia krótkich wywiadów z założycielami poszczególnych firm. W efekcie powstało 10 reportaży, w których przedsiębiorcy dzielą się z młodzieżą swoim bogatym doświadczeniem i  spostrzeżeniami związanymi z prowadzeniem biznesu. O początkach i rozwoju biznesu opowiedział między innymi Prezes Zarządu Impel S.A. - Grzegorz Dzik. Materiał dostępny jest pod adresem http://www.wroclawskiemarki.pl/?page_id=183.

Wszystkie wywiady z przedsiębiorcami zostały zamieszczone na stronie www.wroclawskiemarki.pl

Kolejny etap projektu to konkurs „Lekcja z przedsiębiorcą", który został skierowany do nauczycieli. Konkurs polega na opracowaniu najlepszego scenariusza lekcji przedsiębiorczości dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Nauczyciele mogą skorzystać z wywiadów z przedsiębiorcami. Materiały te umożliwiają urozmaicenie lekcji o wpływie wydarzeń społecznych i historycznych na rozwój firm, o poszukiwaniach pomysłu na własną firmę, o zasadach konstrukcji biznesplanu, o badaniu potrzeb konsumenckich,  czy stosowaniu innowacji i popularnego ostatnio CSR.

Spośród nadesłanych scenariuszy na lekcję przedsiębiorczości jury wybierze 10 najbardziej kreatywnych, interdyscyplinarnych i interaktywnych projektów, które zostaną opublikowane w formie broszury i rozesłane do wszystkich wrocławskich szkół ponadgimnazjalnych.

Więcej o projekcie na stronie www.wroclawskiemarki.pl