Statuetki trafiły w ręce tegorocznych zwycięzców konkursu Dolnośląski Gryf – Nagroda Gospodarcza. Wręczono je podczas Wielkiej Gali Biznesu, która odbyła się 24 października 2022 r. w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Grupa Impel była Patronem Głównym wydarzenia, a także zadbała o kompleksową obsługę cateringową, w której rozsmakowali się zaproszeni goście.

Konkurs odbył się już po raz dziewiętnasty. Każdego roku jego laureatami są przedsiębiorstwa, instytucje i organizacje, które są motorem życia gospodarczego regionu. Jest to jeden z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów biznesowych na Dolnym Śląsku.

19. edycja Dolnośląskich Gryfów

Cieszy mnie duże zainteresowanie naszym konkursem, który wyznacza nowe ścieżki i promuje przedsiębiorczość. – podsumował Grzegorz Dzik, Prezes Zarządu Impel S.A., Przewodniczący Rady Zachodniej Izby Gospodarczej Pracodawcy i Przedsiębiorcy. – To nie jest nagroda, którą wręczamy tylko tym największym, jak było na początku. Teraz są to szczególnie interesujące firmy, które nadają nowy kierunek w życiu gospodarczym.

W tym roku osiem statuetek

Do tegorocznego konkursu zgłosiło się blisko 130 firm i organizacji. Spośród nich Kapituła Konkursu wybrała po trzech nominowanych w każdej z każdej kategorii. Oto laureaci:

  • Dolnośląski Produkt Roku: Inmed S.A
  • Nowatorski pomysł na biznes: Droplo
  • Skuteczna transformacja biznesowa: DB Energy SA
  • Angażujący pracodawca: 3M Service Center EMEA Sp. z o. o
  • Firma świadoma ekologicznie: CCC SA.
  • Biznesowy Lider Roku: Andrzej Przybyło
  • Najlepsza współpraca biznesu i nauki: rozwój gospodarki obiegu zamkniętego w MPWiK S.A. we Wrocławiu z wykorzystaniem działań badawczo-rozwojowych we współpracy z Politechniką Wrocławską

Doceniono samorządy i organizacje niosące pomoc

Nominowanych do ósmej, specjalnej kategorii tegorocznej edycji, czyli Nagrody za najlepszą współpracę w niesieniu pomocy, ogłoszono dopiero podczas Wielkiej Gali Biznesu. Kapituła Konkursu postanowiła przyznać Dolnośląskiego Gryfa wszystkim nominowanym w tej kategorii, ale również każdemu mieszkańcowi Dolnego Śląska. Symbolem tego wyróżnienia będzie wrocławski krasnal trzymający statuetkę, który niebawem stanie w centrum miasta.

Serdecznie gratulujemy laureatom oraz nominowanym!

Więcej o tegorocznej gali na portalu wrobiznes.pl.

Zobacz galerię zdjęć z tegorocznej Gali:

Aktualności